Nejhorší účesy našich matek, které ze srdce nenávidíme. Vyhněte se těmto účesům obloukem

Módní trendy se mění, ačkoliv některé věci bychom raději ponechali v minulosti. Někdy nám naše matky, i s tím nejlepším úmyslem, předvedly účesy, které nyní vyvolávají spíše smích než obdiv. Připomeňme si některé z těchto nezapomenutelných účesových faux pas, abyste se jim mohli vyhnout s plným povědomím o aktuálních módních trendech.

1. Kulaté melíry s příliš mnoha vrstvami

Kulaté melíry byly v 90. letech populární, ale jejich vrstvení až za ušima nám zanechává spíše dojem, že vlasy jsou postříhané kuchyňskými nůžkami. Dnes preferujeme přirozenější vzhled s jemnými melíry a profesionálním střihem.

Foto: Shutterstock

2. „Větrné tunely“ a nadměrné natupírování

Kdo by zapomněl na doby, kdy byly vlasy natupírované a zafixované tunely laku ve snaze dosáhnout co největšího objemu? Tento „větrný tunel“ efekt už dávno opustil své místo pro přirozené, lehoučké účesy s decentním objemem a strukturou.

3. Sprej na vlasy jako beton

Paměť na výrazný zápach laku na vlasy, který se používal k tomu, aby účes vydržel celý den, nám způsobuje nevolnost. Moderní vlasová kosmetika se zaměřuje na pružnost, přirozený pohyb a zdravý lesk vlasů, což nám umožňuje užívat si krásné vlasy bez pocitu, že na nich máme vrstvu betonu.

4. Příliš utažené culíky

Téměř každá z nás si pamatuje, jak nás matky s neúnavnou pečlivostí sbíraly vlasy do utažených culíků. Bohužel, tento styl může způsobovat nepříjemné napětí vlasů a podráždění pokožky hlavy. Dnes zvolíme raději volnější variace culíků, které jsou pohodlné a šetrné k vlasům.

5. Krátký vrchní a dlouhý spodní střih

Kombinace krátkých vlasů nahoře a dlouhých dole byla v minulosti populární, ale nyní víme, že tento rozporuplný účes může působit nevyváženě a zastarale. Místo toho volíme střihy, které se plynule spojují a vytvářejí harmonický celek.

Foto: Shutterstock

6. Nadměrné používání žehliček a kulem a fénů

Stylování vlasů pomocí žehliček a kulmofénů v minulosti vedlo k poškození vlasů a jejich lámavosti. Dnes je péče o zdraví vlasů prioritou, a proto volíme šetrnější stylingové techniky a vlasovou ochranu, která nám umožňuje dosáhnout dokonalého účesu bez rizika poškození.

Je zajímavé, jak se módní trendy vyvíjejí a mění, a jak náš pohled na krásu a styl se s nimi mění. I když se v minulosti vyskytly účesy, které bychom dnes raději zapomněli, nemůžeme než vděčit za lekci a směřovat k moderním, zdokonaleným a krásným účesům, které nám dnešní doba nabízí.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.