Nejčastější mýty o kráse, kterým možná věříte i vy

Ne všechno, co se říká, je pravda. A pokud jde o krásu, platí to dvojnásob. I v tomto ohledu totiž řada z nás věří věcem, které vůbec nejsou pravdivé. A často jim věříme jen proto, že je známe od rodičů nebo kamarádek, které je zase znají od svých rodičů nebo třeba babiček. A tím se spouští kolotoč nepravd a dezinformací, který je potřeba zastavit.

Podívejte se mýtům do očí a odhalte, co je pravda a co ne

Možná i vám, třeba už jako malým holčičkám, maminka nebo babička kladla na srdce, že když se budete často česat, začnou vám vypadávat vlasy. Nebo že vám na obličeji vyskočí akné a vy ho natřete zubní pastou, okamžitě zmizí.

Možná jste jim to věřily, protože co si budeme: maminky nebo babičky jsou pro většinu z nás autority, na jejichž slova dáme. Co když ale ve všem neměly tak úplně pravdu? A co když ve vás úplně zbytečně zasadily semínko pochybností?

Mýtus: časté česání způsobuje vypadávání vlasů

Časté česání za použití vhodného hřebenu nebo kartáče rozhodně nevede k tomu, že vám vlasy začnou postupně jeden po druhém vypadávat, dokud vám po nich na hlavě nezbude jen pár osamělých přeživších.

Mýtus: holení zapříčiní častější růst tmavších a hustších chloupků

I kdybyste si nohy holily třeba každý den, nestane se, že by vám začaly růst hustší a tmavší chloupky, nežli které jste měly předtím, nežli jste poprvé sáhly po žiletce. Je to dáno tím, že při holení chloupky zkracujete na jejich konci, což nemá na vliv kořenů vůbec žádný vliv.

Mýtus: pasta pomáhá na akné

Je to spíše naopak: zubní pasta obsahuje fluor a ten by mohl projevy akné spíše zhoršit, nežli aby vám s pupínky nejen na obličeji nějak zázračně pomohl.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.