Všechny chceme být krásné. Toužíme vypadat skvěle a jsme ochotné pro to udělat cokoli. Jsou ale věci, kterými svou snahu sabotujeme a (ne)vědomě si tím škodíme. A přitom úplně zbytečně! Dopouštíte se i vy nejčastějších kosmetických zlozvyků?

Líčíte se? Pro většinu z nás je to každodenní rutina. Co ale odličování? Opravdu mu věnujete tolik času, kolik je potřeba? A co vlasy? Pečujete o ně s láskou, dopřáváte jim kvalitní péči a svědomitě se o ně staráte? A nepřistihly jste někdy samy sebe, že si vytrháváte jednotlivé pramínky?

Vytrháváte si vlasy?

Natáčení si jednotlivých pramínků vlasů na prst je považováno za jeden způsob ženského flirtu, na který muži slyší. U kolika z nás se ale tento svůdný trik zvrhne k vytrhávání vlasů? Možná nad tím kroutíte hlavou, ale neovladatelné nutkání si vlasy vytrhávat je dokonce lékařskou diagnózou! Nemluvě o tom, že tím vaše vlasy nesmírně trpí.

Koušete si nehty?

Tak v první řadě: fuj! Kousání nehtů je jeden z nejodpornějších zlozvyků vůbec. Když vidíte někoho s prstem v puse, který se bezmyšlenkovitě soustředí jen na to, aby si nehet okousal až k lůžku, neudělá to na vás dobrý dojem. A co teprve nehty, které trpí a nemají možnost pořádně narůst, protože je okamžitě ozobete? A to nemluvím o záděrách, které dokážou být hodně bolestivé!

Neodličujete se?

Přijdete pozdě domů z večírku a už se vidíte v posteli. Pak si vzpomenete, že máte na tváři tunu líčidel a oči se vám protočí třikrát kolem dokola z představy, že ještě budete stát dlouhé minuty u zrcadla a odličovat se. Co uděláte? Lehnete do postele s make-upem na tváři a přesvědčení, že se odlíčíte ráno. Chyba, chyba, chyba! Pokožka nebude moci pod nánosem make-upu dýchat, riskujete ucpání pórů nemluvě o předčasném stárnutí pleti.

Foto: Pexels.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze