Už se vám někdy stalo, že jste v obchodě ukořistili perfektní kousek, který jste si pyšně odnášeli domů a tam posléze zjistili, že vám ani trochu nesedí? V tom případě jste se asi dopustili jedné nejčastější chyby ve zkušebních kabinkách, kterých se dnes a denně dopouští mnoho lidí. 

Nejčastější chyby ve zkušebních kabinkách, které možná děláte i vy

Možná si teď říkáte, jestli jsme se nezbláznili. Ťukáte si na čelo, že v kabinkách přece chybovat nelze. Jak asi? Vždyť tam jde o jediné: vyzkoušet si ukořistěné úlovky a podle toho se rozhodnout, jestli stojí za to za ně utratit výplatu.

Chyba číslo jedna: když si zkoušíte kalhoty, nesednete si v nich

V kabinkách často bývají stoličky, puffy nebo malá křesílka, která tu rozhodně nejsou jen z toho důvodu, abyste si na ně odložili tašky nebo kabelku. Světe div se, ale tyhle kousky jsou tu od toho, abyste si na ně sedli v případě, kdy si zkoušíte nové džíny. Ono nasoukat se do perfektního kousku a při pohledu do zrcadla zjistit, že vám krásně sedí, je jedna věc. Jenže když si sednete, může se stát, že vás kalhoty najednou začnou tlačit a dřít, že vám z nich poleze spodní prádlo a že vám celkově budou nepohodlné.

Proto pamatujte, že byste si v nových džínách ještě před tím, než za ně zaplatíte mnohdy i nekřesťanské peníze, měli nejdříve sednout a ujistit se, že vám sedí jak ve stoje, tak i vsedě.

Chyba číslo dva: nepodíváte se na sebe zezadu

Představte si situaci, kdy si třeba zkoušíte novou halenku, tričko nebo šaty. Zatímco zepředu se prohlédnete klidně několikrát, nenapadne vás prohlédnout si svůj odraz v zrcadle také zezadu. A to je bohužel chyba, která se vám může vymstít.

I když vám daný kousek může na těle zepředu perfektně sedět, zezadu už to taková hitparáda být nemusí. Vlastně to může být pořádný průšvih, kterému se ale dá poměrně snadno předejít a to tím, že se na sebe podíváte i zezadu. Je to chvilička a může vám to ušetřit trápení.

Chyba číslo tři: neberete v potaz umělé osvícení

Za tuhle chybu možná ani tak nemůžete vy sami, jako spíše umělé osvětlení, které je ve zkušebních kabinkách naprosto normální. Kabinky jsou totiž schválně nasvícené tak, aby vám dané oblečení co možná nejvíce pasovalo a sedělo, takže když se na sebe díváte do zrcadla v kabince, máte pocit, že daná barva vám jde perfektně k očím a je pro vás trefou do černého.

Jenže pozor. Když si pak ten samý kousek zkusíte doma, kde nemáte umělé osvícení, rázem zjistíte, že ta barva je najednou úplně jiná a že o ní rozhodně nelze říci, že by vám šla k očím. Nejde vám totiž vůbec k ničemu a ani trochu vám nesluší.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze