Ať už s kosmetikou teprve začínáte, nebo se považujete za mistryně make-upu, možná i vy děláte určité chyby v líčení, které se nepromíjí. Možná si myslíte, že máte líčení dokonale v malíčku, ale opak může být pravdou.

Časté chyby v líčení, které možná děláte i vy

I v líčení existují určité přešlapy, kterých se dnes a denně mnoho žen dopouští. Někdy tak činí nevědomky, jindy si naopak myslí, že přesně takhle je to v pořádku. Jenže ne, není to v pořádku a vy byste měli vědět, že vás tyhle poměrně časté chyby v líčení stojí dokonalý výsledek. Jsou totiž věci, které sabotují vaši snahu.

Chyba první: odstín make-upu zkoušíte na zápěstí

Tohle je bohužel velmi častá chyba, které se ženy dopouští dnes a denně: používají pro své líčení nevhodný odstín make-upu, jehož barva jejich odstínu pokožky vůbec nesedí.

Podle čeho vybíráte make-up? Nanášíte jej na zápěstí ve snaze najít ten nejlepší odstín? Chyba! A pořádná! I když se to často říká, správný odstín na hřbetu nebo zápěstí ruky jednoduše nepoznáte, opravdu ne. Make-up byste měli vybírat podle toho, jak vám jeho barva sedí na čelisti. A samozřejmě v ideálním případě testujte make-up na denním světle, to je úplně top!

Chyba druhá: kvedláte štětečkem v řasence

Používání řasenky je pro většinu žen na denním pořádku. Jenže i tady, byť si možná myslíte, že to není pravda, se dají napáchat chyby. A velké!

Třeba jednou z těch častých je snaha zachytit na štětečku řasenky co možná nejvíce barvy tím, že se štětečkem uvnitř maskary pořádně zakvedláte ze strany na stranu. Jasně, možná tímto způsobem skutečně o něco více barvy na štětečku ulpí, jenže zároveň tím škodíte samotné řasence, které snižujete životnost.  Za prvé můžete nešetrným mícháním poškodit štěteček, za druhé narušujete strukturu barvy a ta pak rychleji vysychá.

Chyba třetí: neměníte make-up s ohledem na roční období

Používáte jeden a ten samý odstín make-upu po celý rok, protože si myslíte, že vám perfektně sedí, a proto není potřeba ho měnit? Tak to je chyba jako vrata!

Vy nevíte, že se naše pleť mění? Jednak se mění v závislosti na našem věku, zároveň je ale její odstín jiný v zimě a jiný v létě. Zatímco v zimě většina žen zbledne, v létě naše pokožka dostává hřejivější a snědší odstín. A je logické, že tomu musíte přizpůsobit odstín make-upu.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.