Většina žen si neuvědomuje, že i čištění pleti má svá pravidla. Pokud tato pravidla nejsou dodržována, pokožka se velmi často odvděčí zarudnutím nebo podrážděním. Uvědomte si, že pokožka na obličeji je velmi citlivá a mnohdy reaguje na celou řadu podnětů, proto je potřeba přistupovat k jejímu čištění svědomitě a důsledně. Na chyby v tomto případě opravdu není čas.

Časté chyby při čištění pleti – děláte je taky?

Možná si teď říkáte, že na čištění pleti přece vůbec nic není. Nebo dokonce tajně přiznáváte, že na to občas zapomenete – například tehdy, vrátíte-li se domů pozdě a už se vidíte v posteli, takže nějakou údržbu pokožky vědomě vynecháte s přesvědčením, že to doženete ráno.

Bohužel mnoho žen dělá chyby a dělá je nevědomky, takže ani ve většině případů netuší, že něco dělají špatně a na svém postupu by měly něco změnit. Nejste-li si jisté, jestli svou pleť čistíte správně, pak je jedině dobře, že jste se rozhodli přečíst si náš dnešní článek. Společně se v něm zaměříme na nejčastější chyby při čištění pleti a řekneme si, jak tyhle přestupky vůči vaší pokožce napravit.

Chyba první: nečistíte pleť pravidelně

Jako první zmíníme chybu, o které si mnoho žen myslí, že žádnou chybou není: nepravidelně čistění pleti. Na mysli máme skutečnost, že drtivá většina žen svou pokožku podrobí čištění pouze večer před spaním, kdy se to vzhledem k tomu, že je potřeba z pokožky odstranit make-up, tak nějak nabízí.

Skutečnost je ale taková, že byste svou pleť měli čistit nejen večer, než ulehnete do postele, ale i ráno, kdy i přes veškerou nechuť vyhřáté lůžko opouštíte. Proč tomu tak je? Pamatujte, že během noci, kdy klidně spíte, se na vaší pokožce usazují bakterie, které na pleti díky tomu, že si po ránu pokožku nevyčistíte, zůstanou po celý den.

Chyba druhá: nedbáte na dostatečnou hygienu

A teď ruku na srdce, milé dámy: jak často perete/myjete žínku nebo houbičku, kterou používáte k čištění pleti? Pakliže k čištění pokožky nepoužíváte jednorázové vatové tamponky, ale naopak vždycky sáhnete buď po žínce nebo houbičce, měli byste jí po každém použití vyprat a při dalším procesu používat vždy čistou.

Pakliže tak nečiníte, samy sebe vystavujete tomu, že si na pleť neustále dokola nanášíte mikroby, které se na houbičce nebo žínce usazují. A to vážně chcete? Fuj!

Chyba třetí: používáte nevhodný produkt

Do třetice všeho dobrého je tu další poměrně častá chybička, která se tentokrát týká čistícího přípravku, jež pro čištění pokožky běžně používáte. Věřte tomu nebo ne, ale výrobek pro čištění pleti nelze vybírat podle slevové akce nebo doporučení kamarádky – vždy musíte myslet na to, jaká je vaše pleť a co bude vaší pleti vyhovovat. Někomu více sedí čisticí mléko, jinému daleko více sedne gel, pro dalšího je nejlepší volbou pleťová voda a podobně. Nelze vybírat podle ceny nebo pěkného obalu, protože budete-li svou pleť čistit něčím, co jí nesedí a dráždí, pak jí akorát ublížíte.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.