Nebezpečný svět modelingu: Proč modelky umírají?

woman standing wearing red monokini in beach

Na první pohled se může zdát, že modeling je jednoduché povolání. Vždyť se jen procházíte v luxusním oblečení. Na tom přeci nemůže být nic složitého. Ne vždy je to ale tak růžové, jak se zdá. Módní průmysl dokáže být plný nebezpečných nástrah, které ne každý dokáže překonat.

Vzhled není to nejpodstatnější k tomu, aby dívka nebo žena v modelingu mohla uspět. K úspěchu také potřeba mít silnou osobnost a tvrdé lokty. Konkurence a nátlak okolí jsou aspekty, které se mohou znatelně podepsat na psychice.

Začínajícím modelkám je stále vtloukáno do hlavy, že musí vypadat dokonale. Souměrná tvář a vysportovaná postava hrají stále hlavní roli, i když se od tohoto zajetého trendu začíná postupně opouštět.

Hladovění a anorexie

Některé modelingové agentury na své svěřenkyně vyvíjí obrovský nátlak. Jako příklad lze uvést kauzu značky Louis Vuitton, kdy modelka byla poslána domů těsně před módní přehlídkou. Na poslední zkoušce se totiž nevešla do oblečení. Údajně jí bylo nakázáno, aby dalších 24 hodin nic nejedla a pouze pila vodu. Při své velikosti 34 – 36 byla nazvána tlustou.

Taková jednání jsou příčinou toho, že se dívky stávají závislé na lécích na hubnutí nebo trpí poruchami příjmu potravy, nejčastěji anorexií a bulimií. Díky hladovění často kolabují a některé případy dokonce končí smrtí.

Smrt modelek

Bohužel případů úmrtí modelek není málo a je nutné podotknout, že se problém netýká jen dívek a žen, ale také mužů, kteří v tomto odvětví pracují. Podívejme se na některé příklady.

Vlada Dzyuba byla teprve čtrnáctiletá dívka, která zkolabovala během zdlouhavé módní přehlídky. Byla vyčerpaná a velice unavená. Po kolapsu upadla do kómatu, ze kterého se už nikdy neprobudila.

Tales Soares taktéž zkolaboval během módní přehlídky přímo na přehlídkovém mole. Příčina kolapsu není jasná.

Foto: Pinterest

Isabelle Caro bývala krásnou a úspěšnou modelkou, která v pouhých 28 letech zemřela na následky zákeřné anorexie.

Foto: Pinterest

Ana Carolina Reston byla jednou z těch, které si poznámky okolí ohledně své postavy berou příliš osobně. Doslova vyhladověla k smrti. Zemřela ve věku 21 let na následky anorexie a bulimie.

Foto: Pinterest

I když jsou podnikány kroky vedoucí k tomu, aby k podobným případům v budoucnu nedocházelo, anorexií a bulimií trpí stále více mladých modelek. Je to problém, který je stále aktuální a málo se o něm mluví. Jaký na to máte názor vy?


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!