Ne nadarmo se říká, že život začíná až po padesátce. Jak si udržet krásu i ve zralém věku?

Ač se vám to tak nemusí zdát, po padesátce život teprve začíná. Děti již dávno vyletěly z rodinného hnízda a nejsou již závislé na vaší péči. Máte nyní čas sama pro sebe. Jak ho využít? Co třeba péčí o svůj zevnějšek?

Pečujte o svou pleť

Bohužel, věk nezastavíme. Pleť, která kdysi bývala pevná a mladistvá, začíná být poznamenaná věkem a únavou. Také má tendenci být mnohem citlivější a náchylnější. Je tedy třeba vybírat ty správné produkty, které nebudou vaši pleť dráždit.

Pro každodenní pečující rutině se zaměřte na čištění a dostatečnou hydrataci. Pokud chcete, aby byla vaše pleť svěží a mladistvá, používejte růžovou vodu, kterou si můžete jednoduše vytvořit i doma.

Je také důležité myslet na pigmentaci a vrásky. Jestliže nejste, stejně jako my, zastánkyní chemicky upravených produktů, vsaďte na přírodní kosmetiku. Například šípkový olej si skvěle poradí s vrásky, ale také s fleky nebo pigmentovými skvrnami.

Foto: Depositphotos.com

Vyhýbejte si cigaretám a alkoholu

Časté pití alkoholu a kouření cigaret se na člověku dokáže podepsat velice rychle. Vrásky, žluté zuby a nehty nejsou nic hezkého. Nejdůležitější je však to, že časté pití alkoholu a kouření cigaret může způsobit závažné zdravotní potíže.

Foto: Depositphotos.com

Dodržujte zdravou životosprávu

V první řadě je důležité uvést, že není třeba se zcela vzdávat nezdravých jídel. Pokud například milujete pizzu, dopřejte si ji. Je však důležité znát správnou míru a vaše oblíbené nezdravé pokrmy vyvážit něčím, co vám dodá potřebné živiny a vitamíny.

Foto: Depositphotos.com

Pijte hodně vody

I když jsme si tento bod nechali téměř na konec, pravidelný přísun tekutin je pravidlo číslo jedna. Záleží však na tom, jakých tekutin. Čistá voda s kapkou citronu je značka ideál. Pokud budete pravidelně dodržovat pitný režim a vypijte alespoň 2 litry vody, již brzy budete moct zaznamenat zdravější vlasy, pleť, nehty a celkově očistu celého těla.

Změňte svůj styl

Je čas na změnu, co říkáte? Jestliže celé roky nosíte své vlasy stále stejně a styl oblékají se u vás také nezměnil, nový účes a šatník zní jako skvělý nápad.

Pravidelně cvičte

I po padesátce si můžete dopřát pravidelné cvičení a posilování. Taková jóga nebo pilates jsou skvělou volbou. Zpevníte si postavu a uvolníte mysl.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!