Návrhář Raf Simons spojí síly s módním domem Prada

Módní dům Prada se již brzy rozroste o nového člena. Návrhář Raf Simons vstoupí přímo do čela kreativy a od 2. dubna tak bude nápomocný současné kreativní ředitelce Miuccii Prada.

Když se o tomto belgickém návrháři mluví jako o novém pomocném kreativním řediteli, je více než zřejmé, že se rozhodně nejedná o výměnu ve vedení značky. Oba jmenovaní jsou blízkými přáteli, kteří si velice rozumí a je tedy velká pravděpodobnost, že se společně shodnou i na věcech, které se budou týkat jak manažerského vedení, tak i kreativní stránky značky Prada.

Nelze pochybovat o tom, že Raf posílí módní dům v tom nejlepších slova smyslu. Vždyť se jedná o jednoho z nejtalentovanějších módních návrhářů posledních let, který tvoří unikátní a kolekce, které sklízejí pozitivní ohlas po celém světě.

Dříve Dior, poté Calvin Klein a nyní Prada

Pro někoho není jeho přestup k Pradě žádným překvapením, někdo si zase klade otázku, co ho k tomu vedlo a jak dlouho na své pozici vydrží. V minulosti pracoval pro značku Dior, kterou pak nečekaně opustil, i když za sebou zanechal velký kus práce. Tehdy se totiž značka potýkala s nemalými problémy. Bývalý kreativní ředitel značku skoro potopil na úplně dno a Raf se snažil spravit vše, co se dalo. To na jednu stranu dokazuje jeho schopnosti, které módnímu domu Prada budou jistě k užitku.

O Rafovo úspěchu ve spolupráci se značkou Prada se budeme moci přesvědčit už v září tohoto roku, kdy Raf a Miuccia v Miláně představí první společnou kolekci. Konkrétně se bude jednat o dámskou řadu pro sezonu jaro/léto 2021. Nechme se tedy překvapit, co spojení těchto dvou talentovaných designérů přinese.

Foto: Prada, Instagram, Getty Images.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.