Už se zase blíží narozeniny, svátek nebo jiné jubileum ženy, která je ve vašem životě důležitá? Hledáte dárek, kterým jí dáte najevo, co pro vás znamená? Asi to všichni dobře známe – ve chvíli, kdy jsou potřeba neotřelé nápady, naše hlava stávkuje a kreativita se nedostavuje. A čas na výběr se krátí.

Náušnice vám vytrhnou trn z paty

Šperky, hlavně ty od srdce darované, jsou trefou do černého téměř vždy. Než se vydáte do kamenného klenotnictví nebo se pustíte do prohledávání různých internetových obchodů, měli byste se zamyslet nad vkusem a stylem budoucí nositelky náušnic. Zvažte, co obvykle nosí, jakou má povahu a při jakých příležitostech by je využila. Má ráda luxus a výrazné doplňky? S oblibou střídá šperky s různě barevnými drahokamy? Dává přednost spíš jemnému a minimalistickému stylu? Navštěvuje pravidelně kulturní a společenské akce, nebo radši tráví volné chvíle v hospůdce s přáteli nebo na pěším výletě?

Snad nejtradičnější a nejspolehlivější volbou jsou pravé šperky z kvalitních materiálů, zejména ze zlata a drahých kamenů. Pokud chcete vybrat doplněk, který obdarovanou nadchne svou univerzálností, zaměřte svou pozornost na oslnivě třpytivé diamantové pecky. Milovnice přírodní krásy zase jistě zaujmou náušnice s perlami.

Nadčasové diamantové náušnice

Prohlášení Marilyn Monroe, že „diamanty jsou nejlepším přítelem ženy“, se vrylo do historie. A takového nejlepšího přítele můžete pořídit v podobě jednoduchých i luxusnějších pecek s tímto králem všech drahokamů. Diamantové pecky sluší ženám v každém věku, skvěle se kombinují s různými styly a nosí je například i Meghan Markle, nyní vévodkyně ze Sussexu.

Vysoká odolnost a stálost diamantů zaručuje, že tyto kousky budou dělat parádu dlouhá léta. Vyžadují přitom minimální péči. Navíc se hodí ke všem barvám, směle tedy vybírejte mezi klasickým žlutým, moderním bílým nebo neotřelým růžovým zlatem. I možných brusů je hned několik, mezi populární patří kulatý neboli briliant a princess. Diamantem potěšíte i ženy s láskou k živým barvám a pestřejším šperkům, diamanty totiž nejsou jen čiré, ale pokrývají celou paletu barev.

Pokud s nákupem diamantů nemáte zkušenosti a ocenili byste profesionální pomoc, vyrazte třeba do ateliéru KLENOTA v samém srdci Prahy, kde vám moc rádi s výběrem poradí. Zaručeně tak pořídíte náušnice, ze kterých bude obdarovaná nadšená a ráda a často po nich ve své šperkovnici sáhne.

Elegance přírodních perel

Jiným a neméně zajímavým dárkem se mohou stát perlové náušnice. Ty si v historii oblíbila třeba Kleopatra nebo manželka amerického prezidenta J. F. Kennedyho Jackie. Ta je také autorkou výroku: „Perly se hodí vždy.” Jackie byla ve své době módní ikonou, proto jí v tomto ohledu můžeme věřit.

Vybírat se dá z perel říčních i mořských. Jedním ze základních kritérií pro vás bude barva: sladkovodní perly většinou září čistou bílou, ale najdete je i v růžové, fialkové, hnědé, tmavě modré až černé. Tmavé, modrošedé tahitské perly ztělesňují luxus a exotiku. Akoya perly okouzlí jasnou bílou s nezaměnitelným leskem. A zlaté slunce zase připomínají perly jižního Pacifiku. Mořské perly jsou vzácnější, a proto také dražší. Vypadají ovšem velmi krásně a obdarovanou možná potěší právě exotický nádech šperku.

Další rozhodnutí budete muset učinit ohledně stylu, zejména tvaru náušnic. Tak jako u diamantů, i zde představují takzvanou sázku na jistotu jednoduché pecky. Nadčasový elegantní doplněk ale získáte i v podobě visacích náušnic, v nichž se pojí krása perel, zlata a někdy i diamantů.

Věříme, že nyní už pro vás bude vybírání vhodného dárku hračka. A nebojte se, krása má mnoho podob, a i pokud se tak úplně netrefíte do stylu, který obdarovaná běžně preferuje, možná právě díky vám s radostí vyzkouší něco nového.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments