Už jste někdy zkusily detox organismu? Je to skvělá věc, pokud chcete organismus znovu pořádně nakopnout a zbavit své tělo všeho, co v něm nemá co dělat. O detoxikaci těla se často mluví, co ale detoxikace pleti?

Očista pleti je přitom stejně tak důležitá a blahodárná, jako očista těla. Proč detoxikaci pleti rozhodně vyzkoušet?

Zdroj: Unsplash.com

Naše pleť je vystavena škodlivým látkám každý den

Možná si to až tolik neuvědomujete, ale každý den svoji pleť vystavujete škodlivým látkám, které na ní útočí ze všech stran. Mluvíme třeba o prachu, o smogu ve městech, o kouři z cigaret nebo také o zářivkách, klimatizacích nebo světlu z mobilu či počítače.

Tohle všechno naše pleť snáší každý den a věřte, že jí to ani trochu nesvědčí. Ba spíše naopak, pleť hodně trpí a je každý den opakovaně zkoušena, kolik toho vydrží.

Zdroj: Pixabay.com

Jak škodlivé látky na pleť působí?

Rozhodně negativně. Pokud ale máme být konkrétnější, pak se musíme zmínit například o rychlejším stárnutím, což asi žádnou ženu nepotěší, protože která z nás by chtěla stárnout rychleji, nežli je skutečně potřeba? Dalším negativním dopadem škodlivých látek na naši pleť je ztráta přirozené hydratace, k čemuž dochází vlivem narušení ochranné bariéry.

Překvapit vás může také akné, ošklivé pupínky a boláčky, které vám zhyzdí obličej. Zmínit se můžeme i o vzniku zarudnutí a podráždění, objevit se může praskání žilek nebo nezdravá barva pokožky.

Zdroj: Pixabay.com

Jak na detoxikaci pleti?

Detoxikace pleti slouží k tomu, abyste pokožku v obličeji zbavily škodlivých látek, které zde dělají neplechu. Jedná se o proces, který vede k odbourávání škodlivin z organismu – a funguje to i u pokožky v obličeji, o kterou je potřeba svědomitě pečovat.

Samozřejmostí by mělo být každodenní důkladné čištění pleti, na které není radno zapomínat. Odličování make-upu je mnohdy otravný proces, ale je nezbytný, pokud chcete, aby se vaší pleti dařilo dobře. Nezapomínejte také na pravidelný peeling, díky kterému z pleti odstraníte šupinky staré kůže a ta tak bude moci lépe dýchat.

Zdroj: Pixabay.com

K detoxikaci a celkové péči o pleť pomůže řada přírodních složek. Proč utrácet za drahou kosmetiku, když vám stejně tak dobře poslouží třeba jíl, výtažky ze zeleného čaje, rýže nebo okurka?

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments