Nalezněte konečně svůj styl. Klíčem je pochopit, co nám vlastně sluší

Staré pořekadlo praví, že šaty dělají člověka. Skutečně tomu tak je. Oděv je většinou to první, čeho si na nás okolí všimne a mnoho lidí má tendenci posuzovat a hodnotit druhé na základě toho, co nosí. Proto je docela důležité na oblečení dbát, i když to mnohým z nás může připadat naprosto zbytečné. Někteří lidé tápají ve výběru vhodného oblečení a stále nemohou nalézt ten správný styl. My vám poradíme, jak na to.

Řekněme si upřímně, zejména pro ženy je oblečení mnohdy ošemetná záležitost. Stává se nám často, že v obchodě narazíme na krásné šaty, u kterých máme ten známý pocit, že je zkrátka musíme mít. Když si je pak v kabince vyzkoušíme a podíváme se do zrcadla, najednou nás přepadají pochybnosti. Nejsme si jisté, jestli nám šaty padnou a celkově k nám pasují. Nedokážeme řádně posoudit, co nám sluší a co naopak ne. Jak z toho ven?

Najděte si svou ikonu

Herečky, zpěvačky, modelky – některé z nich vás jistě někdy zaujaly tím, jak se oblékají. Ano, mají mnoho peněz a osobní stylisty, ale to neznamená, že si z nich nemůžete vzít příklad. Také není nikde psáno, že je musíte do puntíku kopírovat. Sledujte, jaký styl nejčastěji nosí a své outfity stylizujte v podobném duchu.

Sledujte, co se zrovna nosí

Sledovat aktuální trendy není na škodu. Sledujte módní přehlídky, čtěte módní časopisy a čerpejte inspiraci.

Uvědomte si, co vám sluší a jak se cítíte

Při výběru oblečení je důležité brát v potaz, jakou máte postavu, jaká barevná škála je pro vás vhodná a jak se v daném outfitu cítíte. Je nesmysl se nutit do něčeho jen proto, že to měla na sobě vaše oblíbená celebrita nebo se vám daný kousek tak moc líbí, že jej musíte mermomocí mít.

Hlavní je, abyste se cítila pohodlně, ale je také důležité, aby vám oblečení sedělo. Mohou vám pomoci přátelé a blízcí, kteří formou konstruktivní kritiky zhodnotí, co vám sluší.

Proveďte očistu šatníku

Nový styl si také žádá nově vybavený šatník. Vyřaďte z něj vše, co jste v posledním roce nenosila a vyrazte na nákupy nového oblečení. Překopat od základů šatník je sice zdlouhavá a finančně poměrně náročná záležitost, ale změna je život.

Podtrhněte svoji osobnost

Oblečení o člověku hodně vypovídá a na základě toho, co máte na sobě, si o vás okolí vytváří svůj obrázek. Je tedy důležité volit takové oblečení, které také ladí s vaší osobností.

Jak už ale bylo řečeno, nejhlavnější je dbát na to, abyste se cítila pohodlně. Estetická stránka je až na druhém místě. Zůstaňte sama sebou

Foto: Unsplash.com, Instagram, Shutterstock.com.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!