„Miláčku, na co potřebuješ tolik bot?“, „Ty máš té kosmetiky tolik, že se v koupelně skoro nedá hnout.“ … Slýcháte doma podobné věty? V tomto ohledu to s námi muži nemají vůbec jednoduché. Čím to je, že jsme my ženy nákupní maniačky?

Minimalismus je sice fajn, ale pro nás ženy není příliš atraktivní. Alespoň tedy pro většinu z nás. My potřebujeme všeho hodně, zejména pokud se jedná o oblečení a kosmetiku. Přeplněné šatní skříně, botníky a poličky v koupelně přetékající kosmetikou, to je naše poznávací znamení.

Naše drahé polovičky to sice může obtěžovat, ale musejí to pochopit. Však i oni mají své vášně a záliby, kterých se nikdy nevzdají. Ani z lásky k nám. Je pravda, že někdy může naše nakupování přerůst až do takových rozměrů, kdy jsou ohroženy finance rodiny. To už by byl ale jiný příběh.

My jsme zkrátka toho názoru, že bot, kabelek a šminek není nikdy dost. Jen je potřeba si uvědomit, kdy je to ještě v pořádku, a kdy by bylo namístě navštívit odborníka. Vášeň pro nakupování máme asi v genech. Chceme se líbit, a navíc některým z nás zkrátka dělá dobře si něco hezkého koupit. Máme dobrý pocit z toho, že máme zase něco navíc, čím můžeme svůj vzhled doladit k dokonalosti.

Nákupy jako psychoterapie

Pro koho to ale děláme? Pro muže? Pro sebe? Můžeme říct, že obě odpovědi jsou správné. Chceme se líbit svým protějškům, ale zároveň máme skvělý pocit z toho, že vypadáme dobře. Milujeme, když nás okolí zahrnuje komplimenty. Naše sebevědomí nabírá na obrátkách a zkrátka máme hned lepší den.

Nákupy jsou pro nás i něco jako psychoterapie. Zajít s kamarádkou do nákupního centra, koupit si, co se nám líbí, a nakonec si někde dát něco dobrého – to je pro nás ideálně strávený den. Nejde o to, že bychom chtěly mermomocí utratit co nejvíce peněz. Když se nám zkrátka něco líbí a toužíte po tom, musíme to mít. Když si vyhlédnutý kabát nebo například boty nakonec nekoupíme, doma pak sedíme a litujeme toho.

Takže dámy, až si půjdete koupit svou padesátou kabelku, nemusíte se cítit špatně. Je to zkrátka naše přirozenost.

Foto: Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments