Náhrada za rtěnky? Zkuste tónované balzámy. Rty se vám odvděčí

Zima je bohužel období, kdy naše rty velmi trpí. Jsou vysušené, popraskané a celkově nevypadají dobře. Pokud nosíte rtěnky, v tomto období je dobré je na nějaký čas schovat hluboko do kosmetické tašky a raději používat balzámy na rty.

Zejména dlouhotrvající tekuté rtěnky by měly být v zimě tabu. I za normálních okolností totiž rty velmi vysušují, což rozhodně nepotřebujeme. Místo rtěnek raději vyzkoušejte tónované balzámy na rty, které rty hydratují a dodávají jim přirozeně vypadající barvu, takže hravě nahradí rtěnky.

Kromě široké škály odstínů si také můžete vybrat mezi různými finiši. K dostání jsou balzámy, které mají zářivý nebo matný finiš, některé v sobě mají lehký třpyt, některé balzámy připomínají lesk na rty. Je jen na vás, co zvolíte. V tomto případě hraje nejdůležitější roli hydratace, kterou rty v zimním období nutně potřebují.

Pojďme se nyní podívat na některé z balzámů, které stojí za pozornost.

Ilia Balmy Tint Hydrating Lip Balm

Pokud máte dny, kdy se nemůžete rozhodnout mezi rtěnkou a balzámem, Balmy Tint Hydrating Lip Balm od značky Ilia hravě zastoupí oba produkty. Je hydratační, takže vaše rty budou hebké a vyživené po celý den. Navíc si můžete vybrat ze škály zajímavých odstínů.

Dior Lip Glow

Jste milovnice značky Dior? V tom případě by ve vaší kosmetické sbírce neměl chybět luxusní balzám Lip Glow, který je k dostání v šesti odstínech. Dle oficiálního webu balzám jemně zvýrazňuje přirozenou barvu rtů až na 6+ hodin a zajišťuje rtům hydrataci na až 24h, což se v zimě hodí.

YSL Rouge Volupté Shine Lipstick Balm

Další luxus podobě hydratačního zabarveného balzámu na rty můžeme najít v sortimentu značky Yves Saint Laurent. Tento produkt je balzám a rtěnka v jednom. Díky své krémové konzistenci zanechá vaše rty hydratované a díky pigmentu zbarvené, jako byste použila rtěnku.

Kneipp Natural Care & Color

Tento tónovaný balzám na rty je zázrak pro suché a popraskané rty. Byl vytvořen z přírodních olejů, másel a vosků. K dostání je ve třech slušivých odstínech.

Zdroj info: oficiální webové stránky společností Kneipp, Dior, Ilia, YSL.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.