O spodním prádle se příliš nemluví, protože není na první pohled vidět. I přesto se určitě shodneme na tom, že právě spodní prádlo tvoří základ každého našeho outfitu. Zatímco někteří si na výběru spodního prádla dávají hodně záležet, pečlivě volí materiály i lichotivé střihy, pro jiné je věnování pozornosti něčemu, co vidí pouze oni, zatímco lidem v okolí je to skryto, zbytečnou ztrátou času. A jak jste na tom vy?

Na spodním prádle se nevyplatí šetřit

Jestli se na něčem opravdu nevyplatí šetřit každou korunu, pak jednoznačně na spodním prádle. Uvědomte si, že zrovna tyhle kousky oblečení nosíte přímo na těle, dokonce na těch nejcitlivějších místech vůbec. Snaha ušetřit nějakou tu kačku na úkor kvality nebo materiálu by se vám mohla nepěkně vymstít.

Co třeba levné spodní prádlo, které seženete za pár korun, ale jehož materiál použitý pro výrobu není ani trochu prodyšný? Vaše intimní místa se pak zbytečně potí, nemají šanci dostatečně dýchat a to může být důvodem, proč vás náhle přepadne nějaká nepříjemná infekce.

To samé platí i v případě podprsenky, kdy sice nejde ani tak o prodyšnost, jako o skutečnost, že levnější materiály zpravidla nebývají příliš příjemné na těle, často škrábou a jsou celkově nepohodlné. Opravdu v něčem takovém chcete trávit každý den?

Velikost vybírejte pečlivě, spodní prádlo vám musí sedět!

Spodní prádlo vám musí dokonale sedět, přes to nejede vlak. Bohužel právě chybná volba velikosti (především pak jde-li o podprsenky) je nejčastějším přešlapem, kterých se dopouští žalostně mnoho žen. Některé nosí špatnou velikost proto, že je výběr spodního prádla ani trochu nebaví, takže se ochotně spokojí s první variantou, která jim padne do oka, jiné si naopak nejsou jisté, která velikost je zrovna pro ně ideální.

Správná velikost je důležitá jak u kalhotek, tak i u podprsenky a to nejen z estetického hlediska, kdy jednoduše nevypadá dobře, když se vám prádlo zařezává do kůže, zanechává po sobě nevzhledné rýhy nebo červené skvrny, ale i z hlediska zdraví. Možná si to neuvědomujete, ale například špatně zvolená velikost podprsenky, ve které trávíte celý den, může zdeformovat vaše ňadra, což se dříve nebo později projeví. A věřte, že radost z toho mít nebudete.

Jaký materiál je nejlepší?

Opět se vrátíme k materiálu, protože ten je podle nás velmi důležitý a jeho volbu se rozhodně nevyplatí podcenit. Za ideální volbu můžeme označit klasiku v podobě bavlny, s tou zkrátka nemůžete šlápnout vedle. Bavlna je příjemná na dotek, dostatečně prodyšná a nejvíce se vám osvědčí především v létě.

Ani jiné materiály ale nemusí být nutně tabu. Rozhodně zde nechceme tvrdit, že jediné vhodné spodní prádlo je to, které vás stálo majlant – tak to určitě není a ne vždy platí měřítko, že čím dražší, tím lepší. Doporučujeme vybírat spodní prádlo v kamenném obchodě, kde si jej můžete osahat. Díky tomu poznáte, co je daný materiál zač a jestli vám bude na těle sedět či nikoli.

Foto: Pixabay.com.