Na pihy v obličeji pomůže obyčejná čočka nebo citron

Zatímco některým ženám přijdou pihy na obličeji velmi roztomilé, jiné by daly nevím co za to, pokud by tyhle černé tečky na obličeji vůbec neměly. Patříte k ženám, jejich obličej zdobí pihy, ale rády byste je zamaskovaly?

Hned na začátku nutno dodat, že pih se nelze zbavit. Pokud jste tedy spoléhaly, že vám v dnešním článku prozradíme návod, jak pihy z obličeje definitivně odstranit, budete pravděpodobně zklamané. Místo toho vám poradíme, jak jejich viditelnost alespoň částečně zmírnit.

Omezte pobyt na sluníčku

Není žádným tajemstvím, že sluneční záření viditelnost pih podporuje. Ženy mající pihovatá pokožku moc dobře vědí, že jakmile na sluníčku stráví trochu více času, jejich pihy jsou rázem zřetelnější.

Z toho může plynout jen jedna jediná rada: snažte se pobyt na sluníčku omezit. V létě by pro vás mělo být samozřejmostí použití krému s ochranným faktorem.

Vyzkoušejte bělící účinky citronové šťávy

Citronová šťáva je známá pro své přirozeně bělící účinky. Pokud si tedy přejete pihy v obličeji alespoň trochu zamaskovat, můžete vyzkoušet právě citronovou šťávu. Musíte k tomu udělat jediné: pravidelně citronovou šťávou potírejte pihy v obličeji a sledujte, jak tyhle černé tečky lehce ustupují.

Udělejte si masku z čočky

Napadlo by vás někdy, že si domácí masku můžete vyrobit z tak obyčejné suroviny, jakou je třeba čočka? Světe div se, právě čočka dokáže sjednotit barvu pleti.

Naše doporučení tedy zní velmi jednoduše a prostě: uvařte čočku, nechte je vychladnout a důkladně ji rozmixujte. Vzniklou masku si poté naneste na obličej, kde ji nechte působit minimálně 30 minut. Masku z červené čočky je nutné používat pravidelně, jedině tak má nějaký smysl.

Vnímejte pihy jako svou přednost

Co kdybyste na to šly z úplně jiného konce? Co kdybyste své pihy v obličeji přestaly nenávidět a místo toho se naučily považovat je za svoji přednost? Pihy v obličeji totiž nemá úplně každý, díky nim jste výjimečné. Vnímejte pihy jako něco, čím se odlišujete.

Foto: Unsplash.com, Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.