Na následky COVID-19 zemřel legendární obuvník Sergio Rossi

Svět obletěla smutná zpráva o úmrtí módní legendy. Ve věku úctyhodných 84 let zemřel na následky onemocnění koronavirem slavný obuvník a módní návrhář Sergio Rossi. Úmrtí v pátek potvrdil Riccardo Sciutto, jenže je výkonným ředitelem značky Sergio Rossi.

Proslulý obuvník byl nakažen virem COVID-19. Jeho příznaky se začaly zhoršovat, a tak byl neprodleně převezen do nemocnice, kde nemoci nakonec bohužel podlehl. Riccardo Sciutto, který byl mimo jiné jeho dobrým přítelem, vydal na Instagramu prohlášení, kde o Sergiovi mluví jako o kreativním mistrovi, který miloval ženy a uměl jejich přednosti vyjádřit svým osobitým způsobem.

„Naše dlouhá a nádherná historie započala z jeho úžasné vize a jeho kreativitu si budeme pamatovat navždy.“

Sergio Rossi se narodil v roce 1935 ve městě San Mauro Pascoli v Itálii, kde v roce 1951 otevřel vlastní obuvnickou dílnu. Z počátku pracoval přes zimu, kdy vyráběl letní obuv, kterou pak prodával na pláži v Rimini a v butiku v Bologni. Design se vyznačoval především  barvami, ve kterých se návrhář  vyžíval. Jeho boty navíc mají vždy ty nejvyšší podpatky, které vůbec existují. Přesto jsou skvěle padnoucí a pohodlné. Během své kariéry navázal spolupráci s módními giganty, jakými jsou například Dolce & Gabbana nebo Versace. Boty Sergio Rossi jsou již roky neodmyslitelnou součástí řady módních přehlídek.

Pro módní svět je to obrovská ztráta. Je evidentní, že Sergio se zapsal do života mnoha lidí, kteří si navždy budou pamatovat jedinečný design jeho obuvi, kterou miluje celý svět.

Foto:  Instagram, CNN.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!