Domácí pedikúra pro mnoho z nás představuje ideální způsob, jak svá chodidla udržovat krásně upravená, aniž bychom je museli svěřovat do péče odborníků. Ne každému je totiž příjemné, když se mu o nohy stará někdo cizí, takže pro někoho návštěva salonu nepřichází v úvahu.

Na co si dát pozor, když provádíte pedikúru doma?

Jestliže i vy dáváte přednost domácí pedikúře před návštěvou profesionálního salonu, pak jsou následující řádky určené právě vám. Seznámíme vás v nich s nejčastějšími chybami, kterých se možná dopouštíte i vy – i když třeba nevědomky.

Chyba číslo jedna: pedikúra se neprovádí na suchých nohou

Velmi častý nešvar: suchá chodidla! Pakliže se chcete pustit do pedikúry, měli byste nejdříve své nohy patřičně zvlhčit. Ideální je, když je na několik minut ponoříte do teplé vody, do které lze přidat pár kapiček esenciálního oleje. Pokožka na nohou se díky teplé vodě zjemní, zvláční a půjde s ní daleko lépe pracovat.

Chyba číslo dva: k provedení pedikúry je potřeba mít správné nástroje

A teď ruku na srdce: už jste někdy k odstranění staré a přebytečné kůže na chodidlech použili nůžky, se kterými jste kůži jednoduše seškrábali? A víte, že jste tímto postupem riskovali narušení integrity kůže? Když už chcete pedikúru provádět doma, používejte k tomu správné nástroje, které vám celou práci zpříjemní a usnadní. A navíc předejdou možným úrazům.

Chyba číslo tři: o pomůcky na pedikúru se nedělí

Pokud je vás doma více a navzájem si půjčujete pomůcky na pedikúru, pak riskujete, že jeden druhému předáte nebezpečné bakterie, nebo že si zaděláte na virové či plísňové choroby. Jsou věci, které by si zkrátka ani členové jedné rodiny půjčovat neměli a pomůcky na domácí pedikúru rozhodně patří mezi ně.

Chyba číslo čtyři: nehty se nezastřihují do kulata

Zastřihování nehtů na chodidlech do kulata je velmi častá chyba, která se možná zpočátku tváří nevinně, ve finále ale může napáchat pěknou paseku. Pokud si nehty zastřihujete do kulata, pak je zde vysoké riziko, že dojde k zarůstání nehtů do kůže, což je velmi nepříjemné a hodně bolestivé.

Foto: Pixabay.com.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments