Nevzhledné ďolíčky na kůži nechce snad žádná z nás. Trápí-li nás celulitida, bráníme se nošení sukní i kraťasů, zkrátka proto, že jednoduše nechceme svému okolí vystavovat naše nedokonalosti. Jak se zbavit pomerančové kůže?

Hýbejte se! Pohyb dokáže divy

Pravidelný pohyb ještě nikdy nikomu neublížil, ale pomohl v mnohém. Pokud jde o celulitidu, funguje pohybová aktivita doslova zázračně. A přitom stačí tak málo: jen se hýbat!

Můžete si najít jakýkoli druh pohybu nebo cvičení, které vás bude bavit, na které se budete těšit a které nebudete vnímat jako povinnost. Procházky, jóga, plavání, běh nebo cokoli jiného, každá si dokážeme najít to svoje.

Mažte se! Krémy umí zázraky

Někdy jde jen o reklamní triky, skrze které se nás prodejci snaží přinutit, abychom si koupily jejich předražené výrobky. Jindy ale použití vhodného krému může proti celulitidě pomoci.

Kůže potřebuje hydrataci, aby si mohla udržet svoji pevnost a pružnost. Když je pokožka pružná a pevná, nevznikají na ní ďolíčky zvané celulitida. Proto dbejte na hydrataci míst náchylných ke vzniku celulitidy a používejte hydratační a zpevňující krémy.

Jezte zeleninu! Hodně prospívá

Říkávala vám vaše maminka už jako malým dětem, abyste poslušně jedli zeleninu, protože je zdravá? Věřte, že měla pravdu. Ačkoli vám v té době nechutně zelená brokolice ani trochu nechutnala a mrkev jste do sebe soukali s odporem. Pravda je taková, že zelenina prospívá zdraví na všech frontách, prospívá naší pleti i naší pokožce. Některé druhy zeleniny pomáhají z těla vyloučit zadržovanou vodu, která je v těle zbytečná a navíc. Obsahuje hodně vlákniny, která je zdraví prospěšná.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze