Mýty o liposukci

V estetické medicíně jde o poměrně běžný zákrok, kterých se u nás provede několik desítek každý den. O liposukci se toho ale i mnoho povídá, přičemž ne všechno je tak úplně pravda. 

Ať už nad tímto zákrokem reálně uvažujete, nebo vás jen zajímá, co se povídá a není to pravda, pak pojďte společně s námi zbořit mýty týkající se liposukce.

Liposukce léčí pomerančovou kůži

Jen hrstička žen se nemusí trápit pro celulitidu, které se nechvalně přezdívá pomerančová kůže. Mnoho žen si také myslí, že pokud podstoupí liposukci, zbaví se nevzhledných ďolíčků na kůži.

Bohužel ale liposukce nefunguje jako lék na celulitidu. S její pomocí dojde k odstranění podkožního tuku, což někdy vede k tomu, že se kůže napne, ale na liposukci skutečně příliš nepomáhá.

Liposukce odstraní podkožní tuk jednou provždy

Zatímco některé ženy nad liposukcí neváhají, jiné mají strach. Přeci jen je to svým způsobem zásah do těla. A když už se k liposukci přeci jen odhodlají, pak si myslí, že je zákrok navždy zbaví podkožního tuku.

Ani to ale není tak úplně pravda. Ano, liposukce odstraní nadbytečný podkožní tuk, což ale neznamená, že ho už nikdy nenaberete zpět. Pokud začnete přibírat na váze, problematické partie se opět začnou plnit tukem. Liposukce sice nějaké tukové buňky odstraní, ale rozhodně ne všechny.

Jak je to s tukovými buňkami  v lidském těle?

Dovolíme si vsunout jedno menší vysvětlení týkající se tukových buněk. Člověk jich má ve svém těle cca 30 miliard. Jedna tuková buňka se přitom vlivem přibírání na váze může naplnit tukem natolik, že dosáhne čtyřnásobku svého objemu. Více to nejde. Pokud bude delší dobu ve čtyřnásobné velikosti, rozdělí se na dvě. A takhle to jde pořád dokola. Malá buňka se naplní tukem, je čtyřnásobně větší, rozdělí se na půl a opět se naplní tukem až do čtyřnásobné velikosti, poté se opět rozdělí.

Výsledky liposukce jsou vidět okamžitě po zákroku

Myslíte si, že sebevědomě nakráčíte na kliniku, kde vám provedou liposukci a vy se hned cestou domů stavíte do obchodu, abyste si koupily minimálně o dvě čísla menší džíny, protože po zákroku vám prostě padnou jako ulité?

Bohužel, tohle je lež. Vzhledem k tomu, že se jedná o invazivní zákrok, nejsou výsledky patrné hned, ale dostaví se individuálně nejdříve po dvou týdnech, záleží na těle každé ženy, jak se dokáže vyrovnat se zásahem. Velmi důležité je po liposukci nosit speciální kompresní prádlo.

Foto: Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.