Myší barva neboli šedá mnoha lidem připadá obyčejná, nudná, nezajímavá a nevýrazná. Šedá sice patří k barvám, které jsou univerzální a skvěle se kombinují s dalšími odstíny, ale jen málokdo tuhle barvičku skutečně dokáže ocenit. Možná i vy patříte k ženám, které se myší barvě vyhýbají, protože vám připadá nudná. Možná s ní ale jen neumíte pracovat, protože jinak byste jen stěží mohly podlehnout myšlence, že šedá nestojí za zkoušku!

Říká se jí upír barev

Šedé barvě se často přezdívá upír barev. Proč? Vysvětlení je jednoduché: barvám okolo sebe krade jejich výraznost a pestrost. Pokud si obléknete něco barevného a zkombinujete to s šedým prvkem, výrazný odstín zbylých kousků jako by opticky ubral na intenzitě. Nicméně to šedé nemůžeme mít za zlé, vzhledem k tomu, že se jedná o nepříliš výrazný (ale tím rozhodně nechci říci špatný!) odstín,  potřebuje si to zkrátka nějak zařídit, aby mezi těmi ostatními barevnějšími odstíny úplně nezanikla. Tak si prostě pro sebe ukradne trochu té pozornosti, to je celé.

V kombinaci s růžovou

Spojení růžové a šedé působí tak příjemně a něžně, že se tahle dvojka stává mým barevným favoritem. Spojíte-li šedou s pastelově růžovou,  nemůžete nic pokazit, ba spíše naopak. Tahle barevná kombinace prostě vypadá super.

Ve spojení se žlutou

Žlutá barva je úžasně výrazná, veselá a evokuje dobrou náladu. Šedá se naopak drží při zemi. Co z toho plyne? Že se tyhle dva odstíny úplně báječně doplňují! Šedá drží žlutou zkrátka, žlutá naopak šedou dělá zajímavější a veselejší.

Ruku v ruce s modrou

Modrá a šedá společně působí chladně a studeně, proto z této dvojky dělám jasnou kombinaci pro studené měsíce. Na zimu je tahle dvoje podle mě naprosto ideální, co si o tom myslíte vy?

Foto: Unsplash.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments