Muzea zaměřená na módu, která rozhodně stojí za návštěvu

Zajímáte se o módu? V tom případě byste si měli udělat čas a navštívit slavná muzea, která jsou zaměřena právě na módní svět a vše okolo něj! Možná vás návštěva muzeí nikdy příliš nelákala, protože jste si nedokázali představit, jak bloudíte od jednoho vystaveného obrazu k druhému. Pokud ale zavítáte do muzea, které je zaměřené na téma, jež vás zajímá, pak se vám takový výlet zaručeně bude líbit!

Slavná muzea zaměřená na módu, která stojí za vidění

V dnešním článku vám dáme několik tipů na muzea, která se zaměřují na módu a která se stanou takovým malým (nebo možná i velkým, kdo ví!) rájem každého milovníka a příznivce módy. Pokud mezi takové nadšence do módy patříte i vy, pak jsou následující řádky určené právě vám!

1. V&A Muzeum (Velká Británie – Londýn)

Jako první zmíníme V&A muzeum neboli Victoria & Albert Muzeum, které se nachází v Londýně ve Velké Británii. Jedná se o jedno z největších muzeí umění na světě a sbírka, která je zde k vidění, je tematicky rozdělena do čtyři částí: móda, divadlo, nábytek a architektura.

Každá jednotlivá sbírka vám rozhodně má co nabídnout, jsou hodně obsáhlé, takže je na co se dívat a těšit se můžete na ukázky, které zahrnují stovky nebo až tisíce let.

Kromě stálé expozice, která je zde k vidění celoročně, se v V&A muzeu pořádají i sezonní výstavy, na kterých vystavují známá jména jako například Balenciaga.

2. Christian Dior muzeum a zahrada (Francie – Granville)

Druhé v pořadí je Christian Dior muzeum a zahrada, jehož samotný název napovídá, že se jedná o muzeum slavného návrháře Christiana Diora, které se poprvé otevřelo již v roce 1988.

Muzeum se nachází přímo v domě, ve kterém známý francouzský návrhář strávil své dětství, konkrétně se nachází na okraji města Granville. V muzeu na vás čeká sbírka světoznámého designéra zahrnující i kousky, které se objevily na jeho vůbec první módní přehlídce známé pod názvem New Look.

Za vidění určitě stojí i zahrady, které přiléhají k domu a které ve vás jistě zanechají milé vzpomínky.

3. Muzeum kabelek a peněženek (Holandsko – Amsterdam)

Do třetice všeho dobrého tu máme tip pro milovnice kabelek a příznivce peněženek, kteří jsou toho názoru, že peněženka není jen praktický, ale i estetický doplněk. Muzeum kabelek a peněženek nacházející se v Amsterdamu v Holandsku, je přesně tím místem, které byste měli vidět.

Právě zde totiž najdete vůbec největší sbírku kabelek na světě, přičemž sbírka zahrnuje jak kousky spadající do období středověku, tak i moderní kousky. Mezi nejzajímavější kousky, které jsou zde k vidění, určitě patří třeba kabelka ve tvaru lodě.

Součástí muzea je i muzejní obchod, který rovněž stojí za návštěvu, i když tady si dovolíme upozornit, abyste si dobře hlídali své finance – ztrácí se tu neuvěřitelnou rychlostí!

Foto: Pinterest.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.