Podzim je období, které milujeme pro jeho pestré barvy. Zároveň je to ale období, během kterého dostává naše pleť opravdu hodně zabrat – letní opálení mizí, pokožka se vysušuje a často je zanesena nečistotami, kterými ji denně vystavujeme. Nemluvě o střídání teplot, kdy je jeden den teplo a druhý den zima. To pleti zkrátka nesvědčí ani trochu.

Peeling obličeje: ano nebo ne?

Unavené pleti, kterou “zdobí” pupínky, trápí ji akné, chybí jí zdravá svěžest i barva, může pomoci peeling obličeje. Pravidelný peeling stimuluje produkci kolagenu, který podporuje pevnost a pružnost pokožky. Zároveň odstraňuje odumřelé buňky a přebytečný maz.

Někdo ale použití obličejového peelingu zatracuje, protože je toho názoru, že pleti může uškodit. Jak to tedy je? Skutečně je peeling hrozba, nebo naopak vítaná pomoc? Pojďme tohle dilema rozlousknout společně!

Záleží na produktu, který použijete

Hodně záleží na konkrétním produktu, který si pro peeling pleti vyberete. Pokud pokožce nechcete ublížit, pak byste peeling měli vybírat s ohledem na její typ. Pro majitelky citlivější pokožky doporučuji co možná nejjemnější produkty, které budou k pokožce šetrné. V žádném případě nikdy nepoužívejte peeling určený na tělo, protože ten je daleko hrubší jeho brusné částečky by vaší pokožce mohly jedině uškodit.

Jak peeling pomáhá?

Pokud stojíte na rozcestí a nevíte, jestli se vydat cestou, která použití peelingu doporučuje, nebo naopak cestou, která peeling zatracuje, možná vám v rozhodnutí pomohou následující řádky.

  • hydratuje pokožku – pokud si koupíte peeling s obsahem zvláčňujících přísad, jako například bambuckého másla nebo kokosového oleje, může peeling hydratovat pleť
  • ničí černé tečky – černé tečky se nejčastěji objevují na nose a co si budeme povídat, nevypadají vůbec hezky, jemný peeling může uvolnit zanesené póry a tím pádem pomoci s odstraněním černých teček
  • zjemňuje pigmentové skvrny -peeling s obsahem AHA ovocných kyselin dokáže zjemnit tmavé flíčky v obličeji a celkově tak sladit odstín pokožky

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze