Snad každá žena ví, že její pleti příliš nesvědčí častý pobyt na sluníčku, dlouhý pobyt v mrazu nebo třeba spánek bez odlíčeného make-upu. Co ale další poměrně časté hrozby, které mohou vaši pleť ohrožovat dnes a denně a vy o nich přitom vůbec netušíte?

(Ne)nápadné hrozby pro vaši pleť

I když možná ve snaze udržet svou pleť co možná nejdéle krásnou omezujete pobyt na sluníčku, v zimě se pečlivě mažete ochrannými krémy a nikdy nechodíte spát, aniž byste se předtím odlíčily, jsou tu ještě další potencionální hrozby, jejichž negativní dopad na vaši pleť si možná ani neuvědomujete.

Věděli jste například, že vaší pleti škodí mračení i kofein? Pojďme se společně podívat, co všechno může mít na vaši pleť negativní vliv.

Mračení

Mračení spadá do výrazné mimiky, při které zapojujete spoustu svalů v obličeji. Tyto mimické pohyby jsou přitom nejčastější příčinou vzniku hlubokých a trvalých vrásek, které jsou noční můrou mnoha z nás.

Kofein

Také bez pořádné dávky kofeinu nedokážete fungovat? Nebojte se, rozhodně v tom nejste samy. Kofein nám může pomoci nastartovat se do nového dne nebo zvládnout celou pracovní směnu po probdělé noci, kdy nemáme energie na rozdávání. Věděly jste, že se kofein výrazně podílí na vysušování pleti a zároveň prohlubuje vrásky? Zamyslete se nad tím, až si opět dáte své minimálně čtvrté pořádně silné kafe za den…

Cukr

Jen málokdo by dokázal odolat sladkostem. Obecně je známo, a ani vám to jistě nemusím připomínat, že cukr je nepřítel především v případě, kdy se snažíme shodit nějaké to kilo navíc. Mimo to ale nadměrná konzumace cukru poškozuje kolagen v pleti, což má za následek její následné ochabování. Nabízí se tedy otázka, jestli vám dřívější stárnutí pleti opravdu stojí za tu tabulku čokolády nebo oblíbený dortíček.

Polštář

Polštář sám o sobě není nikterak pro vaši pleť nebezpečný, viníkem je v tomto případě povlak, na který večer co večer uleháte. Během spánku vaše pokožka regeneruje a zbavuje se mrtvých buněk, které se posléze usazují na polštáři a zanechávají po sobě toxiny a bakterie. Z tohoto důvodu apeluji na to, abyste povlak na polštář měnily co každých 14 dní.

Horká sprcha

Možná si neumíte představit lepší odměnu po náročném dni stráveném v práci, nežli si stoupnout pod proud horké vody a nechat ji, aby vás pořádně rozmazlovala. Proti takové formě relaxace nemám nic, nicméně bych ráda dodala, horká sprcha má negativní účinek na vnější vrstvu vaší pokožky a může způsobit, že bude vaše pleť šupinatá a vysušená.

Foto: Pixabay.com.