Možná jste daleko atraktivnější, než si myslíte. Jak si ověřit, zda jste krásná?

Vzhled je v dnešní době velkým tématem. Všichni máme tendenci lidi hodnotit na základě zevnějšku a rozdělovat je na hezké a ošklivé, což ovšem není dobře. Řada lidí pak trpí komplexy a nízkým sebevědomím. Přitom tyto osoby jsou mnohdy atraktivnější, než si o sobě myslí. Pojďme si nyní rozebrat několik znaků, které nasvědčují tomu, že okolí váš vzhled vnímá mnohem pozitivněji, než si myslíte.

Mnoho dívek a žen má tendenci o sobě pochybovat. Zejména o svém vzhledu. Nepřipadají si dost hezké, přitažlivé a stále na sobě hledají chyby. Z velké části je to způsobeno vlivem společnosti.

Všude vidíme ty dokonalé modelky, které mají bezchybnou pleť, štíhlou postavu, krásné vlasy. Zdají se být zkrátka dokonalé. Ano, zdají se být. Dokonalé však ve skutečnosti nejsou. Nikdo z nás není. A je to tak v naprostém pořádku. Lidé, kteří o sobě pochybují, jsou většinou mnohem atraktivnější, než si o sobě myslí. Zde je několik znaků, jak poznáte, že je to i váš případ.

Foto: Shutterstock

Lidé se za vámi otáčejí

Jedním z klasických znaků toho, že jste pro okolí atraktivní, je že se za vámi lidé otáčejí. Jelikož ale o sobě pochybujete, jako první vás jistě napadne, že máte něco s vlasy nebo že máte něco na obličeji, a proto na vás všichni tak zírají. Pokud je ale vše v pořádku a lidé z vás přesto nemohou spustit oči, pravděpodobně je na vás něco zaujalo a líbíte se jim. 

Nedostává se vám příliš komplimentů od okolí

Lidé ve vašem okolí vám jen zřídkakdy chválí váš vzhled a když už ano, tak kompliment prohodí jen tak mezi řečí. Ihned vás jistě napadne, že nejste dost atraktivní. Opak ale může být pravdou. Lidé mohou mít pocit, že o své atraktivitě dobře víte a komplimentů jste za den slyšela tolik, že je zcela zbytečné vám říkat něco, čeho jste si dávno vědoma.

Foto: Shutterstock

Lidé jsou překvapeni vašimi nejistotami ohledně vzhledu

Přátelé vás neberou vážně a myslí si, že vtipkujete, když se jim začněte svěřovat, že si nepřidáte dost hezká a začněte jmenovat seznam věcí, které se vám na sobě nelíbí. Nechápou, jak někdo tak atraktivní jako vy může mít takové komplexy. Je to pro ně zkrátka neuvěřitelné. 

Lidé se na vás usmívají

Pokud se na vás úplně cizí lidé na ulici, v baru nebo kdekoliv jinde usmívají, značí to, že jste jim určitým způsobem na první pohled sympatická. Jelikož vás neznají, musí to souviset s vaším zevnějškem, který očividně shledávají přitažlivým, na rozdíl od vás.

Poznáváte se?

Pochybujete o své kráse? Pokud se poznáváte v některých ze zmíněných znaků, jsme přesvědčeni o tom, že byste o své kráse měla přestat pochybovat.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!