Monochromatický look je pro většinu žen jedna velká neznámá. Některé vůbec netuší, co se pod tímto termínem ukrývá, jiné to sice vědí, ale vyhýbají se mu širokým obloukem, protože žijí v přesvědčení, že je to jedna velká nuda. Podle nás je monochromatický look nejen úžasně trendy, ale i velkou pomocí pro ženy, které si chtějí s pomocí oblečení opticky prodloužit postavu.

Co je monochromatický look?

Hned na začátek jedna malá lekce teorie: monochromatický look je outfit složený z jedné barvy. V praxi to vypadá tak, že na sobě máte třeba jen černou, bílou, oranžovou nebo zelenou – zkrátka jakoukoli barvu, kterou kombinujete pouze v jednom tónu.

Možná se takový look zdá být na první pohled jednoduchý a nudný, opak je ale pravdou. A dokud si jej nevyzkoušíte na vlastní kůži, pak jen stěží můžete soudit, jestli je to nuda, nebo naopak výhra v loterii.

 

monochromaticky-look-neni-nudny-a-prodlouzi-vam-postavu-02
monochromaticky-look-neni-nudny-a-prodlouzi-vam-postavu-01

Od hlavy až k patě jen jedna barva?

Když se řekne monochromatický outfit, většina žen si v hlavě vybaví look v jednom odstínu, kdy jste třeba od hlavy až k patě růžové, modré nebo šedé. Jasně, monochromatický sice znamená, že vsadíte pouze na jednu barvu, neznamená to ale, že se do ní musíte zahalit úplně celé. Kupříkladu boty můžete ze své snahy o vytvoření celistvého outfitu vynechat a nahradit je botičkami v takové barvě, která vámi zvolenou dominantní barvu podpoří. To samé platí například i s doplňky, ať už to bude šátek okolo krku, baret na hlavě nebo kabelka. Ani v tomto případě neplatí, že když se sladíte do bíla, musíte mít bílou i kabelku a čepici na hlavě.

monochromaticky-look-neni-nudny-a-prodlouzi-vam-postavu-03
monochromaticky-look-neni-nudny-a-prodlouzi-vam-postavu-04

Nebojte se stejných barev, ale i odlišných materiálů

Outfitu v jedné barvě se určitě bát nemusíte, protože jak už jsme zmiňovali o několik řádků výše, nejenže to vypadá velmi zajímavě (samozřejmě jen v případě, kdy se to uchopí za správný konec), ale zároveň vám takto sestavený outfit pomůže alespoň opticky dosáhnout delší postavy, což především nízké ženy určitě ocení.

Aby váš outfit v žádném případě nebyla nuda, neostýchejte se kombinovat nejrůznější materiály. Divili byste se, jak dobře umí vypadat například spojení lehkých látek s hrubějšími nebo kombinace pravé kůže a pleteniny.

monochromaticky-look-neni-nudny-a-prodlouzi-vam-postavu-06
monochromaticky-look-neni-nudny-a-prodlouzi-vam-postavu-05

Nemusí to být jen černá a bílá

Klasikou mezi barvami je jednoznačně černá a bílá, což jsou zároveň barvy, na které ženy sází právě v případě, chtějí-li vytvořit monochromatický outfit. Je pravda, že s černou a bílou nemůžete nikdy nic zkazit, protože jsou to barvy, které dokážou zalichotit každé ženě, nicméně i přesto platí, že se nemusíte spoléhat pouze na ně.

Na barevné paletě najdete celou řadu jiných barviček, které stojí za pozornost a které se třeba zrovna k podzimnímu počasí skvěle hodí. K těmto měsícům se neodmyslitelně pojí třeba okrová, zelená, tmavě rudá nebo fialová.

Foto: Pinterest, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments