Módní značka představila kolekci „inspirovanou“ školními masakry v USA

New Yorská módní značka Bstroy se ve své kolekci pro sezónu 2020 rozhodla připomenout nechvalně známé masakry, které se během minulých dvaceti letech udály na amerických středních školách. Značka ovšem sklidila velmi rozporuplné reakce. Děravé mikiny symbolizující průstřely jsou pro někoho zkrátka trochu moc.

Mikiny představené v jarní kolekci 2020 odkazovaly svými nápisy na školy, které byly v minulosti postihnuty těmito tragédiemi. Svým počinem se značka snaží poukázat na násilí způsobená střelnými zbraněmi. Řada lidí je přesvědčena, že na vině je snadná dostupnost střelných zbraní, což zmiňují i majitelé značky Brick Owens a Dieter Grams.

View this post on Instagram

Bstroy Season 5 SS20 SAMSARA. Photography : @southlandcircle

A post shared by Bstroy (@bstroy.us) on

Jak kolekci okomentovali její tvůrci?

„Život dokáže být někdy až bolestivý ve své ironii. Umírat v nepředstavitelných bolestech ve škole, tedy v místě, kde by člověk měl cítit bezpečí, je bezesporu ironie života.“

Pro deník Time pak spolumajitelé značky řekli:

„Chtěli jsme se vyjádřit k tématu násilí způsobeném střelnými zbraněmi. Chtěli jsme rozvířit debatu o původu těchto tragédií. Zároveň jsme chtěli pozůstalým dát možnost vyjádřit své pocity ze ztráty milovaných prostřednictvím módy.“

Nicméně na otázku, zda se autoři kolekce bavili o myšlence realizování tohoto pošinu s pozůstalými obětí, už neodpověděli.

Server BoredPanda.com zveřejnil také krátký rozhovor s Angelinou Lazo, který přežila podobný útok, který proběhl na Floridě.

„Z počátku jsem se domnívala, že se jedná o hodně hloupý vtip. Když jsem poprvé zaznamenala kolekci na Facebooku, v první moment se mi zastavilo srdce. Myslím si, že by autoři měli tuto kolekci jednoznačně stáhnout a pokud již utržili nějaké peníze, měli by je věnovat obětem těchto tragédií. A zároveň se omluvit všem pozůstalým. Existuje velká spousta možností, jak poukázat na podobné činy, ale upoutat pozornost na svou módní značku? To je jeden z nejhorších možných způsobů. Spíše to připomíná snahu zviditelnit svou značku na tragických událostech, což je nechutné.“

Jaký je váš názor na kolekci značky Bstroy?

Foto: Bstroy, Instagram.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.