Módní záminka k nepořádku v kabelce: Nový trend na přehlídce Miu Miu v Paříži

Příběhy o módě a sebevyjádření nikdy nekončí, a to platí zejména pro náročný svět haute couture. Nedávno se na pařížských molech objevil fenomén, který na první pohled překvapil a zároveň oslovil mnoho milovníků módy. Miu Miu, značka spojená s extravagantním stylem a neoklasickým šarmem, představila svou jarní kolekci pro rok 2024, která nám říká, že přeplněné kabelky jsou teď tím nejnovějším trendem.

Krása objevená v chaosu

Kdo by si dokázal představit, že by mohlo být stylové nosit kabelku tak přeplněnou, že se nedá ani zavřít? Dříve jsme se snažili, aby naše kabelky vypadaly co nejvíce uklizeně, a nosili jsme v nich jen to nejnutnější. Ale Miu Miu nám ukazuje, že pravidla se mění a chaos může být novou definicí krásy.

Na přehlídce Miu Miu’s Spring 2024 v Paříži jsme mohli vidět modelky, jak nesou kabelky, které přetékaly věcmi. Tyto kabelky byly doslova narvané po okraj. Uvnitř jsme mohli spatřit oranžové ponožky, poskládané džíny nebo boty na podpatku. Co bylo ještě patrnější, žádná kabelka nebyla zavřená a většina modelek je držela pod paží. Bylo to tak překvapivé, že si někteří diváci nejdříve ani neuvědomili, že modelky měly kolem palců na nohou a kotníků barevné náplasti.

Foto: Miu Miu

Trefný odraz naší doby

A co vlastně chce Miu Miu tímto stylem říct? Ve svých poznámkách k přehlídce Miuccia Prada napsala: „V neustále se měnícím světě musí krása odrážet složitost naší doby. Tato kolekce hledá její definici a vyjadřuje krásu moderní doby.“ Přeplněné kabelky nám připomínají, že žijeme ve zmatené době. A možná bychom měli všichni uznat, že přeplněná kabelka není nutně špatná věc. Může znamenat, že máme kam jít a že máme co dělat.

Tento nový trend od Miu Miu nás učí, že módou není jen to, co nosíme, ale také to, jak to nosíme. Přeplněná kabelka nyní není jen známkou nepořádku, ale i trefným odrazem naší hektické doby.

Zdroj: Miu Miu


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.