Módní trendy v jarním sportovním oblečení

Mít vysoké nároky na kvalitu sportovního oblečení – to se vyplatí. Dnes je ve sportovní módě dovoleno téměř vše. Letošní sezóna dává přednost nápaditému designu a pohodlnému oblečení.

Ptáte se, jaké trendy dnes frčí ve sportovní módě a co by nemělo v šatníku sportovce chybět tuto sezónu? Letošnímu jaru vládnou volné střihy, které neobepínají postavu a nebrání pohybu. A co se barev týče, hitem sezóny je modrofialový odstín Veri Peri, který byl vyhlášen barvou roku 2022. Současné módě tedy kraluje barva rozkvetlých fialek – s tímto odstínem oblečení budete při sportování zaručeně in. Ale aktuální je stále i color blocking – známý barevný kruh, který kombinuje barvy postavené proti sobě nebo vedle sebe.

Střihy a materiály

Co se střihů týče, jsou v módě sportovní kalhoty střižené rovně nebo do áčka a vzdušné jarní bundy z nepromokavých materiálů. Skvělým tipem je Dynafit bunda opatřená kapucí i praktickými kapsami. Vybrat si můžete delší nebo kratší střih, model na zip nebo takový, který se obléká přes hlavu. Pokud vás trápí větší bříško, mohutnější pozadí nebo objemnější boky, rozhodně se letos volným sportovním kalhotám a jarním bundám vyhýbat nemusíte. I postavě s většími proporcemi padnou tyto střihy jako ulité. Ptáte se na trička a mikiny? Značka Northfinder nabízí široký sortiment skvělých kousků z kvalitních, pružných materiálů. I letos sportovci dávají přednost osvědčeným funkčním materiálům: polyamidu, polyesteru a elastanu. Stačí si jen vybrat, podle svých představ a potřeb. Při koupi sportovního oblečení se však vždy vyhněte oděvům, které by vás mohly škrábat nebo omezovat v pohybu.

Sportovní obuv

Pohodlnou sportovní obuv ocení každý sportovec. Nejen pokročilí sportovci, kteří sportují pravidelně a dlouhodobě, ale i začátečníci, kteří se s cvičením teprve seznamují. I tuto sezónu je v kurzu sportovní obuv, která tělu propůjčuje stabilitu a době fixuje nohu. Turistická obuv či tenisky však musí být vyrobené z kvalitních materiálů. Sportovní obuv musí být vzdušná a nepromokavá, mít pevnou konstrukci a měkkou podrážku. Aby obuv při cvičení nezpůsobovala otlaky a či odřeniny, důležitý je vyhovující tvar a správná velikost – délka i šířka. Pokud vám sportování komplikuje bolest nohou, vyzkoušejte sportovní vložky. Mohou být pěnové nebo gelové. Zmírňují otřesy a snižují sílu dopadu chodidla na podložku. Sportovní vložky navozují pocit lehkosti, chrání nejen chodidla, ale i klouby a vhodně zpevňují postoj celého těla.