Módní trendy léta 2018, které stihnete unosit ještě do konce srpna!

Každé roční období přináší nové módní trendy, které se rok od roku mění. Pokaždé se nosí jiné barvy, styly, tvary, vzory a doplňky. Občas se móda vrací a opakuje, ale vždy s sebou přinese i něco nového a neobvyklého. Toto léto se můžeme setkat s obyčejnými trendy, které nikoho nezaskočí, ale i s těmi, které by nikdo nečekal a nad kterými by se mnozí pozastavili.

S červenou a žlutou barvou zazáříte

Červená a žlutá jsou barvami léta 2018. Těmito výraznými barvami opravdu oslníte a pokud je správně sladíte, stanete se hvězdou večera. Nosí se na všem a ke všemu. Najdete je na šatech, overalech, botách, čelenkách, kabelkách, topech, plavkách i špercích. Často slouží jako podklad pro květinové a puntíkované vzory. Tyto dvě barvy jsou zkrátka hitem tohoto léta a každý, kdo se zajímá o módu, by měl v šatníku mít alespoň pár kusů oblečení v těchto barvách.

[easy-image-collage id=17052]

K bazénu jen one piece plavky

Co se plavek týče, jednodílné plavky se staly velkým trendem letošního léta. Dlouho se nosily pouze dvoudílné bikiny, ale tomu už je toto léto konec. Pokud chcete být u bazénu či u moře in, pořiďte si jednodílné plavky. Prodávají jich celou řadu od obyčejných jednobarevných po vzorované, s krajkami a různými styly. Stačí si jen najít takové, které vám sedí a sluší, a můžete vyrazit k vodě!

Cat eye sluneční brýle

Letos snad na jiné než retro cat eye sluneční brýle nenarazíte. Existují v různých velikostech, takže si můžete vybrat ty, které vás osobně zaujmou nejvíce. Jedním z nejnovějších trendů jsou mini cat eye sluneční brýle, které ovšem neslouží jen k ochraně proti slunečnímu světlu, ale také jako módní doplněk, který se může nosit na nose tak, aby oči nezakrýval. Opravdu se tento zvláštní trend stal populárním, ale je jen na vás jak tyto sluneční brýle ukážete světu.

[easy-image-collage id=17053]

Oživte svůj účes čelenkou

Kdo si myslel, že čelenky jsou pasé a už se nikdy nevrátí, ten se spletl. Čelenky a šátky do vlasů se opět vracejí do módy. Existují se všemi možnými vzory, na které si jen vzpomenete. Můžete je nosit ke všemu, hodí se na každou událost a skvěle doplní váš outfit. Jak se nosí takové šátky? Je to naprosto jednoduché. Zkrátka si šátek uvážete okolo hlavy tak, aby byl vidět uvázaný uzel, popřípadě mašle, jelikož uzle letos také dost frčí, a to na jakémkoliv kousku oblečení!

[easy-image-collage id=17054]

Off shoulder topy a šaty

Off shoulder můžeme do češtiny přeložit jako „z ramen“. Co toto označení tedy představuje? Jedná se o topy a šaty, které odhalují ramena, a navíc zvýrazňují klíční kosti. Off shoulder oblečení můžeme znát i z minulého roku, kdy se nosit začalo, ale tento rok byl tento trend opravdu vyzdvižen. Myslím si, že již nenajdete jedinou módní bloggerku, která by tento kus oblečení neměla v šatníku.

[easy-image-collage id=17055]

Místo kabelky ledvinku

To, že se ledvinka opět vrátí do kurzu, nikdo nečekal, ale vskutku se tak stalo. Místo kabelky či batohu se tedy hlavně mezi mladými nosí ledvinka. Jedná se o jednoduchý a pohodlný způsob přepravy drobností a navíc se nosí v podstatě ke všemu, takže tím nemůžete vůbec nic zkazit. Tento kontroverzní módní trend není ovšem vždy podporován, ale často je považován za přešlap.

[easy-image-collage id=17056]

Oblíbené culottes kalhoty

Neradi nosíte šortky nebo šaty? Takové culottes kalhoty by tedy mohly být něco pro vás. Jedná se o kalhoty s širokými nohavicemi, které nejenže jsou in, ale jsou také velmi pohodlné. Dají se dobře sladit, sluší ženám v každém věku a hodí se jak na každodenní nošení, tak na formální události. Zakoupením těchto vcelku obyčejných ale praktických kalhot určitě neprohloupíte, ale naopak tím oživíte svůj šatník.

[easy-image-collage id=17057]

Foto: Asos, Zalando, Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.