Módní svět pomáhá Ukrajině. Některé modelky se vzdaly honoráře z přehlídek

Aktuální situace na Ukrajině zasáhla každého z nás a stejně tak i celý módní svět. Vlna solidarity je opravdu obrovská. Bude ovšem potřeba v ní i nadále pokračovat. Některé modelky se uchýlily k velmi sympatickému kroku. Celé své honoráře z probíhajících týdnů módy dávají na pomoc Ukrajině a jejímu lidu.

Modelka Mica Argañaraz a její obdivuhodné gesto

Argentinská modelka Mica Argañaraz je známá svou pravidelnou charitativní činností. Dlouhodobě například pomáhá v boji za práva žen v Afghánistánu.

Situace na Ukrajině ji nenechala chladnou a rozhodla se pomoci alespoň finančně. Zavázala se, že veškeré své honoráře v rámci přehlídek módních týdnů v Miláně, Londýně, Paříži i v New Yorku věnuje na pomoc lidem na Ukrajině.

Toto obdivuhodné gesto si získalo sympatie velkého množství lidí. Mica se stala vzorem pro ostatní. Ve stejném rozhodnutí jí následovala například světoznámá modelka Gigi Hadid.

Gigi Hadid volá po míru na Ukrajině i v Palestině

Před pár dny zveřejnila na svém Instagramu modelka Gigi Hadid sérii fotek z probíhajících přehlídek. Více než fotky ale pozornost získal text.

„Díky pevně stanoveným termínům módních přehlídek se často stává, že já i moji kolegové představujeme nové módní kolekce během srdcervoucích a traumatických událostí ve světě. Nemáme kontrolu nad většinou svých pracovních závazků, ale rádi bychom dali své práci smysl.“

Napsala úvodem Hadid.

„Po vzoru mé kamarádky @micarganaraz, se zavazuji, že své výdělky z přehlídek na podzim/zima 2022 věnuji na pomoc těm, kteří trpí válkou na Ukrajině. Také budu nadále podporovat ty, kteří totéž zažívají v Palestině.“

Volá po míru modelka na svém Instagramu.

Týdny módy ve světě se tématu Ukrajinské války nevyhýbají

Představit světu nové módní trendy a svěží kolekce je v tuto smutnou dobu těžké. Týdny módy v Londýně, New Yorku, Paříži i v Miláně jsou děním na Ukrajině dotčené a snaží se alespoň nějak projevit solidaritu s lidmi zasažené válkou.

Jako příklad můžeme uvést módní přehlídku značka Balenciaga. Každý z hostů dostal jako dárek tričko v barvách ukrajinské vlajky. Dalším projevem podpory Ukrajině byl samotný závěr módní přehlídky. Tu totiž uzavíral pánský model ve žlutém odstínu.

Hned v zápětí se objevily bledě modré dámské šaty. Kombinace těchto modelů opět vzala hold ukrajinské státní vlajce.