Módní průvodce: v second handech můžete nakoupit levné a stylové kousky. Navíc v souladu s udržitelností

woman standing selecting clothes

V dnešní době, kdy čím dál více myslíme na udržitelnost a originalitu, se stává nákup v second handech nejen módním trendem, ale také způsobem, jakým můžete do svého šatníku vnést unikátní kousky a zároveň prodloužit jejich život. Pokud se i vy chystáte vyrazit na toulky po sekáčích, připravili jsme pro vás několik tipů, jak si nakupování užít naplno a objevit nejlepší kousky pro váš šatník.

Plánujte

Předtím než se vydáte na lov pokladů do second handu, je dobré si udělat malý plán. Zvažte, co přesně hledáte – je to elegantní košile, kabelka ve stylu 70. let nebo jemná letní sukně? Mít představu o tom, co potřebujete, vám usnadní hledání a sníží riziko, že odejdete s věcmi, které nakonec nikdy nevezmete na sebe.

Buďte otevření

Při procházení regálů second handů mějte otevřenou mysl. Někdy může být těžké si představit, jak nějaký kousek vypadá na vás, ale právě to může být ten unikátní kus, který váš šatník pozvedne na novou úroveň. Experimentujte s různými střihy, barvami a vzory, které byste jinak možná nevyzkoušeli.

Vybírejte kvalitu

Jednou z výhod nákupu v second handech je, že můžete narazit na výrobky vyšší kvality, než jsou běžně dostupné v obchodech se značkovým oblečením. Zkoumejte švy, materiály a detaily. Často můžete najít kousky, které jsou stále v dobrém stavu a budou vás dlouho provázet.

person holding assorted clothes in wooden hanger
Foto: Unsplash

Důkladná prohlídka

Než si koupíte nějaký kousek, důkladně si ho prohlédněte. Zkontrolujte, jestli na něm nejsou skryté vady nebo známky opotřebení. Někdy mohou být drobné chyby snadno opravitelné, ale věnujte pozornost i věcem, které by mohly znamenat, že se jedná o špatnou investici.

Výhoda doplňků

Pokud se vám zdá, že nákup oblečení je riskantní, zkuste začít s doplňky. Kabelky, šátky, pásky a šperky mohou být skvělým způsobem, jak zpestřit svůj šatník originalními kousky. Jsou to často menší investice, které mohou váš outfit ozvláštnit.

Vyhýbejte se „módním pastem“

Stejně jako v běžných obchodech existují i v second handech věci, které byly trendy v minulosti, ale dnes byste si je už nepořídili. Raději vsaďte na klasické kousky, které jsou časově odolné a budou stále vypadat stylově.

Buďte trpěliví

Nakupování v second handech může být zábavné, ale také vyžaduje trochu trpělivosti. Není vždy jasné, co právě naleznete, a někdy může chvíli trvat, než objevíte ty pravé poklady. Ale to právě činí nakupování v second handech tak vzrušujícím.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.