Pokud máte nějaké to kilo navíc, pak nám určitě potvrdíte, že obléknout se slušivě a pohodlně zároveň je někdy pořádně tvrdý oříšek. Ženy s výraznějšími proporcemi to v módě nemají zrovna jednoduché, protože většina z nich často podléhá nejrůznějším doporučením, které jejich postavě spíše škodí, nežli aby se postaraly o optický klam a nějaký ten centimetr ubraly. Jaké jsou nejčastější módní přešlapy baculek? A neděláte je náhodou i vy?

Móda pro baculky, aneb módní přešlapy, které raději nedělejte

Mít pár kilo navíc nemusí být vždy nutně na škodu. Divily byste se, kolika mužům mnohem více imponují ženy tzv. krev a mléko, nežli ty, na kterých se dají žebra spočítat na dálku. Jestliže i vy patříte k ženám, ke kterým byla příroda (co se týče centimetrů) opravdu štědrá, nemusíte si zoufat a považovat svoje míry za trest. Ba spíše naopak. My totiž zastáváme heslo: když to máš, tak to ukaž!

View this post on Instagram

Beeeeem prostiranha com a minha brusinha da @fashionnovacurve ❤️ A gente tinha muito medo de ser chamada de puta ou qualquer outra variação que era usado para uma mulher “rodada”, a gente costumava ter tanto medo de ser taxada com uma. Até que com o tempo a palavra vadia se tornou uma palavra de resistência contra um xingamento que inferiorizava as mulheres e oprimia sua sexualidade. Se ser uma mulher subversiva, livre e dona de si é ser piranha, pode me chamar de Senhora Puta 💁🏼‍♀️ e isso não tem nada a ver com a quantidade de pessoas que eu já peguei 🤙🏻 E antes que falem, “eu não preciso me dar o respeito, pq ele já é meu por direito” 💕😉 #publi

A post shared by Raissa Galvão | Fat Fashion (@rayneon) on

Teď vám prozradíme nejčastější módní přešlapy, kterých se ženy s viditelnějšími mírami dopouští a samy sobě tak škodí. Když je budete znát, už se jim příště vyvarujete.

Vyhněte se vzorům s velkými květy

Květinové vzory se staly hitem a není se čemu divit, že jste si je zamilovaly i vy. Potisky květů se objevovaly na šatech i topech, tunikách i overalech. Byly zkrátka všude a ženy se do nich zbláznily. Jenže pokud máte kila navíc a nechcete na ně zbytečně upozorňovat (a kdo by chtěl!), pak se velkým květům na oblečení raději vyhněte obloukem. Bohužel právě výrazný květinový potisk upozorňuje na vaše proporce a dělá vás na pohled ještě silnější, nežli ve skutečnosti jste. A to je škoda, nemyslíte?

View this post on Instagram

@cocoscurvycloset #fff

A post shared by Plus-size Fashion (@fullfigured_fashion) on

Neschovávejte se za neforemné střihy

Mnoho žen s viditelnějšími mírami má tendence schovávat svá kila a centimetry za volné střihy. Často tak volí neforemné oblečení, které je sice perfektně volné, takže nabízí opravdu hodně pohodlí, ale v jejich případě má spíše negativní efekt – dělá ženy ještě prostornějšími. A to je podle nás naprosto zbytečné. I když se necítíte dobře, když na sobě máte něco těsného a upnutého okolo těla (což se dá samozřejmě pochopit), nevybírejte si oblečení, které nemá lichotivý střih a připomíná spíše stan nežli něco vkusného, v čem byste se měly ukazovat na veřejnosti.

View this post on Instagram

@modachrome #fff

A post shared by Plus-size Fashion (@fullfigured_fashion) on

Nekupujte si oblečení s bláznivými vzory

Někteří výrobci oblečení asi podlehli tomu názoru, že čím bláznivější vzor, tím jednodušeji za ním schováte svá kila, od kterých tak díky netradiční a mnohdy i extravagantní kombinaci několika vzorů a barev odlákáte pozornost. Bohužel i tohle patří mezi módní přešlapy, kterých se ženy s kily navíc často dopouští. Přesvědčení, že oblečení s výrazným vzorem a bláznivou kombinací barev odláká pozornost od vašich proporcí je totiž mylné a funguje spíše naopak – tu pozornost na sebe akorát tak přilákáte. Opravdu to chcete?

View this post on Instagram

@theegoogoo #fff

A post shared by Plus-size Fashion (@fullfigured_fashion) on

Jakými outfity se inspirovat?

Co by to bylo za článek, který by vám nedal také trochu té pozitivní inspirace? Následující outfity představují přesně ten styl, který by vás měl zajímat, máte-li silnější proporce.

View this post on Instagram

@drekkia #fff

A post shared by Plus-size Fashion (@fullfigured_fashion) on

View this post on Instagram

@thediaryofacurvygirl #fff

A post shared by Plus-size Fashion (@fullfigured_fashion) on

View this post on Instagram

When @FashionNovaCURVE denim hugs your curves right 🍑

A post shared by Plus-size Fashion (@fullfigured_fashion) on

View this post on Instagram

Quando eu vesti esse macacão da @fashionnovacurve eu me senti um MULHERÃO, mas ao mesmo tempo fiquei super insegura de sair com ele pq ele marcava a minha barriga 😕 Quando vi essas fotos pensei na hora “puuutz, deveria ter vindo com uma calcinha mais alta”, mas já era tarde e foi aí que eu percebi como somos ensinadas a ficarmos inseguras com coisas tão normais 💁🏼‍♀️ Ora, a roupa é justa e marca o meu umbigo PQ EU TENHO UM, ela marca a minha barriga PQ EU TENHO UMA e esse é o meu corpo 💛 A função da roupa não é emagrecer a gente, é mostrar a nossa personalidade e eu estava me sentindo maravilhosa com o macacão. Por causa de um umbigo marcando eu quase não postei nenhuma foto no Centro Histórico de Salvador, olha que boba eu fui ✨ AMÉM EU POSTEI! Pq o Pelourinho é maravilhoso e eu também 🤙🏻 É só para lembrar que eu também tenho as minha inseguranças e é importante sairmos da nossa zona de conforto pq vale muito a pena 💕 Inclusive, você já deixou de usar alguma roupa por insegurança? #novababe #publi

A post shared by Raissa Galvão | Fat Fashion (@rayneon) on

Foto: Instagram.

Načítání...

Diskuze