Módní návrhář Christian Siriano ztrojnásobil své zisky díky plus-size velikostem

Celosvětová poptávka po módním oblečení neustále roste a móda je tak velice výnosný byznys. To ví i módní návrhář Christian Siriano. Christian získal mnoho ocenění a to nejen díky nespornému talentu, kterým oplývá, ale také díky jeho přístupu – jeho módní díla jsou totiž téměř pro každého – bez ohledu na typ postavy nebo věk. Vyprávět by mohly například Whoopi Goldberg nebo Oprah, které si Christianovu práci doslova zamilovaly.

Dle Christianových vlastních slov je misí jeho módní tvorby prokazovat lásku všem ženám bez ohledu na to, v jakém typu těla se nachází. Tento přístup je konec konců velmi výhodným i pro jeho byznys. Zařazením plus size modelů a kolaborací se známými hvězdami se Christian dostal do velmi širokého povědomí, což mělo samozřejmě zcela zásadní vliv na celý jeho brand. Díky zařazení plus size modelů a zvýšení publicity se teprve dvaatřicetiletému módnímu návrháři podařilo ztrojnásobit svůj obrat.

Sirianův byznys je dnes z 50 % tvořen plus size velikostmi. Je také vhodné podotknout, že plus size velikosti stojí úplně stejně, jako „regulérní“ velikosti z Christianovy nabídky, což nebývá vždy pravidlem.

O oblibě Sirianových modelů v současné době svědčí i fakt, že na letošních předávání cen Oscar mělo hned 17 žen na sobě šaty právě z dílny Christiana Siriana.

Foto: Instagram, Christiansiriano.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.