Módní kolekce Kanyeho Westa promlouvá do politiky

Americký rapper, hudební producent, herec, „profesionální celebrita“ a také módní návrhář. Kanye West je známý po celém světě a svou základnu fanoušků má především v Americe, kde jeho názory slepě následují miliony lidí. Nyní se Kanye rozhodl mluvit do politiky skrze módu. 

Nevinná návštěva Ugandy dala za vznik nápadu

Nápad vznikl při návštěvě Ugandy, kam se Kanye vydal se svou manželkou – také „profesionální celebritou“ Kim Kardashian a politickou komentátorkou Candace Owens, která se na kampani s názvem BLEXIT podílela.

„Nápad přišel hned, jak jsme přistáli v Ugandě a obklopila nás celá ta domorodá atmosféra. Pocity spojené s návratem do naší africké domoviny, s rodinou a s pospolitostí Kanyeho motivovaly k vymyšlení designu,“ sdělila Owensová americkému deníku Breitbart.

View this post on Instagram

MAKE AMERICA GREAT

A post shared by Kanye West (@kanyewestt_official) on

Cílem je oslovit Afroameričany ke změně

Trička, čepice, mikiny s nápisem BLEXIT, či logem složený z lidských hlav tvořící nápis BLEXIT má připomenout odchod Velké Británie z Evropské unie. Stejný způsob nabádá West afroameričany, aby opustili demokratickou politiku. Kanye West není na módním poli žádným nováčkem, má za sebou spolupráci například se značkou Adidas. Kanye vymyslel také nápis „We free“, který se v USA objevuje nejvíce na čepicích. Módní kolekci BLEXIT představit na summitu Young Black Leadership kde jinde než v hlavním městě USA Washingtonu D.C.

Foto: Instagram.com/kanyewestt_official, facebook.com/TheKanyewestPage/.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.