Módní gigant Asos navrhl kolekci oblečení s hendikepovanou paralympioničkou

Jeden z největších módních e-shopů na světě Asos v poslední době plní přední obálky všech módních žurnálů. V červnu přijal rozhodnutí o zákazu prodeje módního oblečení a doplňků z přírodního hedvábí, kašmíru a peří s ohledem k ekologické módní produkci, následně vydal zprávu o vytvoření tréninkového programu produkce udržitelné komerční módy ve spolupráci s London College of Fashion’s Centre for Sustainable Fashion pro módní návrháře. A nyní? Nyní je to speciální oblečení vhodné pro hendikepované upoutané na invalidní vozík.

Počátkem července se na stránkách britského e-shopu objevila paralympionička Chlore Ball-Hopkins jako modelka pro kolekci oblečení ušitého na míru potřebám lidí na vozíčku. Myšlenka vytvoření této módní řady se zrodila v hlavě samotné Chloe Ball-Hopkins. Po zkušenostech prožitých na deštěm poznamenaném festivalu v roce 2017 se Chloe odhodlala napsat e-mail přímo do Asosu s žádostí/prosbou o produkci módy dostupné skutečně pro každého – i pro hendikepované.

[easy-image-collage id=15918]

Slovo dalo slovo a Asos společně s Chloe navrhl a vytvořil voděodolnou atraktivní kombinézu, která zpříjemňuje život hendikepovaným. Tento festivalový módní kousek pro hendikepované lze zakoupit aktuálně za 69 Ł.

Chloe se k této spolupráci vyjádřila také na Twitteru:

V čem spočívá unikátnost tohoto produktu nazvaného jako „wheelchair-friendly“? Jsou to detaily, které činí hendikepovaným alespoň trošku snazší život – bunda a kalhoty jsou spojeny zipem a jsou kompletně voděodolné. Lemované zakončení zádové části je delší než u konvenčního oblečení, což zabraňuje nepříjemnému vyhrnování části kryjící záda při přemisťování se na invalidním vozíčku z bodu A do bodu B. Další detaily jsou popsané rovněž na oficiálním twitteru Chloe Ball-Hopkins.

Uvidíme, jakou novinkou nás Asos překvapí příště.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.