Módní etiketa, jaká jsou pravidla?

Přesto, že jsou současné módní trendy velmi všestranné a dovolené je téměř vše, existují určitá pravidla etikety, která by se stále měla dodržovat. Prozradíme vám, která z nich dělají často problém a ženy na ně zapomínají.

Klobouky dolů

Velké výrazné klobouky jsou nadčasovým kouskem, který bude in snad pořád. Přesto se ale jedná o kousek, který má také svá vlastní pravidla etikety. Nehodí se totiž na určité společenské události jako např. svatba. Zapomínat nesmíme také na pravidlo etikety, že by se klobouk (či kšiltovka) měl sundat z hlavy při vstupu do místnosti.

Velký výstřih

Máte-li krásný dekolt, je to pro vás určitě v mnoha ohledech příjemné, ale nemusíte jej dávat celému světu na obdiv. Velký výrazný výstřih je vhodný na méně formální akce, jako třeba party, diskotéka apod. Vhodný ale rozhodně není na obchodní jednání, do práce ani na jiné podobné akce. V tomto případě raději volte menší výstřih. Chcete přeci, aby vás ostatní brali vážně pro to, co říkáte, ne pro to, co vám vykukuje z výstřihu, ne?

Topy s hanlivým nápisem

Chápeme, že se vám líbí vyčnívat z davu, topem s hanlivým nápisem nebo snad i symbolem toho opravdu nedocílíte. Na společenské akce raději dejte na rozum a vsaďte na jednoduché topy, halenky či košile. Málo je někdy více, držte se toho.

Svatba á la nevěsta

Zapomenout nesmíme také na svatby, kterým právě začíná sezona. Často se stává, že se hosté, nebo dokonce družičky, oblékají do bílých šatů. Prosíme vás, bílé šaty patří jen a jen nevěstě. Je to její den, bílá značí nevinnost a tím, že si na svatbu kamarádky vezmete bílé šaty, nevinná rozhodně nebudete. Zkuste třeba krásnou růžovou, nebo meruňkovou.

Boyfriend džíny

Milujeme je! Vy určitě také. Přesto se stále jedná o muži nepochopený kousek, který mnozí odsuzují. Roztrhané boyfriend džíny nejsou vhodným kouskem na obchodní jednání nebo pracovní schůzky i přesto, že si k nim vezmete podpatky. Na tento kousek zkrátka pracovní móda ještě není připravená.

Foto: Pinterest, Unsplash.com


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.