Módní chyby, které ženám přidávají na věku. Jak se jim vyvarovat v roce 2023?

woman wearing black and white striped top and round eyeglasses

Letošní léto je ideální čas na oživení svého stylu. Ruku v ruce s tím je ale vhodné si zároveň uvědomit, jaké chyby často děláme a díky kterým bohužel působíme starším dojmem. Nikdo si přeci nechce přidávat na věku jen kvůli nevhodnému stylu, že? Vypadat svěže a mladistvě chceme každá, obzvlášť v létě, proto si vezměte k srdcí následující rady a zkuste se letos v létě vyvarovat těmto častým chybám.

Příliš tmavé barvy

V letním období je čas osvěžit svou paletu barev. Příliš tmavé odstíny mohou působit těžce a přidat nám na věku. Namísto toho zkuste nosit světlé a pastelové barvy, které odrážejí sluneční světlo a dodají vám mladistvou jiskru. Barevné vzory a květované motivy jsou také skvělou volbou pro letní módu.

Nepřiměřená délka sukní nebo šortek

Ve snaze ukázat více kůže se někdy stává, že ženy volí nepřiměřeně krátké sukně nebo šortky. I v roce 2023 je vhodné najít rovnováhu mezi pohodlím a elegancí. Zvolte šortky a sukně s decentní délkou, které vám umožní pohodlné nošení a zároveň dodají vašemu vzhledu lehkost a styl.

Nepříjemné materiály

Nesprávný výběr materiálů může vést k nepříjemnému pocitu a působit nevzhledně. V letním období se vyhněte těžkým a syntetickým materiálům, které jsou neprodyšné a zadržují teplo. Místo toho sáhněte po lehkých a vzdušných látkách, jako je bavlna, len či viskóza, které vám umožní cítit se svěže a komfortně i při vysokých teplotách.

Přeplněné a těžké doplňky

V letním období je vhodné snížit počet a váhu doplňků. Přeplněné náhrdelníky, náramky a velké kabelky mohou působit nevhodně a přidávat nám zbytečně na věku. Zvolte jednoduché a lehké doplňky, které dodají vašemu outfitu jemnost a eleganci. Skleněné náramky, prsteny s přírodními kameny a křehké řetízky jsou skvělou volbou pro letní sezónu.

Neodpovídající obuv

V letním období je vhodné vyhnout se nevhodné obuvi, která může působit nevzhledně a staromódně. Zapomeňte na těžké a uzavřené boty a raději si vyberte lehké a vzdušné sandály, tenisky nebo otevřené boty. Pestré barvy a výrazné vzory mohou dodat vašemu outfitu hravost a energii.

Závěr

Letní módní chyby, které mohou ženy přidat na letech, lze snadno vyhnout pomocí vhodného výběru barev, délek, materiálů, doplňků a obuvi. V roce 2023 je klíčové přizpůsobit svůj styl letní sezóně a využít svěžest a lehkost, které lze dosáhnout pomocí správného módního povědomí. Nezapomeňte, že vlastní sebevědomí je vždy důležitější než jakýkoliv módní trend, a věřte, že vypadáte skvěle bez ohledu na věk.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.