Chcete uspět v modelingu? Buďte něčím odlišní. V kurzu jsou XXL modelky nebo pigmentové skvrny

„Chcete uspět v modelingu? Buďte něčím odlišní!“

Nějak takto by mohlo znít motto dnešního módního průmyslu. Dlouhonohé dvojnice panenky Barbie se pomalu dostávají do ústraní. V kurzu jsou XXL modelky a modelky s pigmentovými skvrnami.

Když se ohlédneme trochu do historie, tak v dobách, kdy „kralovala“ Naomi Cambell nebo Cindy Crafword, bylo zcela nemyslitelné, aby dívka s velkým nosem nebo pár kily navíc vystoupila na přehlídce nebo se objevila na titulní straně módního magazínu. Dnes se však jedná o zcela běžnou věc. V posledních několika letech se hlásí o slovo XXL modelky, modelky s vadou kůže, zkrátka ty, které jsou něčím jiné. Stereotyp jde tentokrát stranou.

View this post on Instagram

Fiercely Fab.. coming soon?

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on

Zářným příkladem jsou Winnie Harlow, Ashley Graham nebo Madeline Stuart. Všechny tři mají jedno společné. Zcela se odlišují od ideálu modelek. Winnie má po celém těle pigmentové skvrny, Ashley má nadváhu a Madeline trpí Downovým syndromem. Přesto jsou velmi žádané a úspěšné. Mají charisma a ze svých „vad“ na kráse umějí udělat přednost.

Byla jen otázka času, kdy začne docházet k určité změně, řekněme reformě v módním průmyslu. Takové hladovění a anorexie modelek je bohužel problém, který je stále aktuální, stejně jako spousta dalších úskalí této branže. Můžeme ale s určitostí říci, že pozitivní změny přinášejí své ovoce.

Foto: Instagram.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!