Fred Perry

Frederick „Fred“ John Perry byl britský tenista a bývalý světový hráč číslo jedna, který se narodil ve Stockportu. Vyhrál osm grandslamových titulů, přičemž do roku 2012 byl dokonce poslední mužský britský vítěz grandslamového turnaje od roku 1936. V roce 2012 se však na US Open vítězství dočkal Andy Murray. Perry se stal prvním tenistou v historii, který vyhrál všechny čtyři grandslamové turnaje, a také se proslavil tím, že skončil na první příčce tři po sobě jdoucí mistrovství Wimbledonu v letech 1934 až 1936.

Po ukončení aktivní kariéry založil módní značku, kterou pojmenoval po sobě. Fred Perry je jednou z nejvýznamnějších značek v historii britské módy a její slavné logo v současné době najdete nejen na legendárních polokošilích, ale i na obuvi. Jak to všechno s Fred Perry začalo?

Fred Perry byl špičkový tenista

Pokud se zajímáte o tenis, pravděpodobně jste slyšeli i o člověku jménem Fred Perry. Přiznejme si, neexistuje tolik špičkových britských tenisových šampionů, jako byl právě on. Perry byl jedním z nejlepších.

Všechno to začalo ve 40. letech. Fred Perry byl v podstatě Roger Federer své doby se třemi wimbledonskými tituly pod opaskem. Stal se takovou hvězdou, že dokonce propůjčil své jméno i všemožným sportovním produktům. Prvním skvělým artiklem nesoucím jméno Fred Perry byla jednoduchá potítka. Právě v ten okamžik se zrodila značka Fred Perry. Po potítkách pak přišla i módní klasika – polokošile Fred Perry.

Legendární sportovní oblečení

Původ loga je příběh sám o sobě a nesprávná volba mohla změnit historii britské módy. Přestože byl vášnivým sportovcem, byl i vášnivým kuřákem dýmek, a proto chtěl používat dýmku jako logo pro svou značku Fred Perry. Naštěstí jeho více obchodní partner, bývalý rakouský fotbalista, mu řekl, že by to mohlo fanoušky odradit. Zdravý rozum zvítězil. Nakonec byl vybrán vavřínový věnec, jenž je charakteristický pro značku Fred Perry dodnes. Vavřínový věnec se stal synonymem britského dědictví Perryho. Vzniklo elegantní sportovní oblečení, a především polokošile.

V 60. letech minulého století nastal opravdový rozmach značky Fred Perry. Fanoušci tohoto tenisty si oblíbili jeho oblečení. V té době byla polokošile k dispozici pouze v bílé barvě, která byla vhodná pro tenis. Vypadala skvěle, když jste ji zkombinovali s italským oblekem i když jste si ji dali k ležérnějšímu oblečení. Zákazníci však chtěli polokošile ve více barvách.

Oblečení Fred Perry je cenově dostupné

Fred Perry se od samotného počátku nesnaží být luxusní značkou. Zakládá si na prvotřídní kvalitě, ovšem navrhuje oblečení pro kohokoliv. Ceny jsou dostupné.

Značku původně vlastnila rodina Freda Perryho, konkrétně jeho syn David. V roce 1995 ji však prodal japonské společnosti Hit Union.

Fred Perry - Nejnovější zprávy a novinky: