CHLOÉ

CHLOÉ  je luxusní módní značka, která je mimo jiné známá pro své jemné květinové parfémy, které se těší oblibě na celém světě.

CHLOÉ  je luxusní módní značka, která je mimo jiné známá pro své jemné květinové parfémy, které se těší oblibě na celém světě.

Historie CHLOÉ

Historie značky započala v roce 1952 ve Francii, kdy byla založena francouzskou designérkou Gaby Aghion. V roce 1953 se k módnímu domu přidal Jacques Lenoir, který měl na starosti obchodní záležitosti módního domu, zatímco Gaby se věnovala kreativní stránce.

Už od počátku se značka zaměřuje na výrobu ready-to-wear kolekcí, tedy kolekcí oblečení, které je určené ke každodennímu nošení. Tehdejší kolekce se vyznačovaly romantickým a okouzlujícím designem, který se těšil oblibě u mladých dívek a žen. Tento styl si značka udržuje dodnes. V 70. letech se k módnímu domu připojil Karl Lagerfeld, který se stal dvorním módním návrhářem. I když později odešel, v roce 1992 se opět vrátil a vnesl kolekcím nový nádech.

V průběhu další dekády se v roli kreativní ředitelky postupně vystřídalo několik osobností ze světa módy. Stella McCartney, Phoebe Philo a Hannah MacGibbon, Značka také rozšířila svůj sortiment o doplňky, včetně kabelek, boty a drobných kožených doplňků. Mimo to byla v té době založena značka See by Chloé, která se zaměřuje na kabelky, které jsou oproti klasickým kabelkám Chloé neformální a mladistvé.

V roce 2007 byla Chloé první luxusní značkou, která vytvořila speciální verzi webu pro iPhone, kde si ženy mohly prohlédnout a objednat své oblíbené produkty. Od roku 2008 pak značka vysílá živě své módní přehlídky.

CHLOÉ v současnosti

V současnosti je kreativní ředitelkou Natacha Ramsay-Levi, která pokračuje v odkazu Gaby Aghion. Do vedení nastoupila v dubnu 2017, a od té doby je v čele tohoto legendárního módního domu.

Přečtěte si články na téma CHLOÉ: