CHLOÉ

CHLOÉ  je luxusní módní značka, která je mimo jiné známá pro své jemné květinové parfémy, které se těší oblibě na celém světě.

Historie CHLOÉ

Historie značky započala v roce 1952 ve Francii, kdy byla založena francouzskou designérkou Gaby Aghion. V roce 1953 se k módnímu domu přidal Jacques Lenoir, který měl na starosti obchodní záležitosti módního domu, zatímco Gaby se věnovala kreativní stránce.

Už od počátku se značka zaměřuje na výrobu ready-to-wear kolekcí, tedy kolekcí oblečení, které je určené ke každodennímu nošení. Tehdejší kolekce se vyznačovaly romantickým a okouzlujícím designem, který se těšil oblibě u mladých dívek a žen. Tento styl si značka udržuje dodnes. V 70. letech se k módnímu domu připojil Karl Lagerfeld, který se stal dvorním módním návrhářem. I když později odešel, v roce 1992 se opět vrátil a vnesl kolekcím nový nádech.

V průběhu další dekády se v roli kreativní ředitelky postupně vystřídalo několik osobností ze světa módy. Stella McCartney, Phoebe Philo a Hannah MacGibbon, Značka také rozšířila svůj sortiment o doplňky, včetně kabelek, boty a drobných kožených doplňků. Mimo to byla v té době založena značka See by Chloé, která se zaměřuje na kabelky, které jsou oproti klasickým kabelkám Chloé neformální a mladistvé.

V roce 2007 byla Chloé první luxusní značkou, která vytvořila speciální verzi webu pro iPhone, kde si ženy mohly prohlédnout a objednat své oblíbené produkty. Od roku 2008 pak značka vysílá živě své módní přehlídky.

CHLOÉ v současnosti

V současnosti je kreativní ředitelkou Natacha Ramsay-Levi, která pokračuje v odkazu Gaby Aghion. Do vedení nastoupila v dubnu 2017, a od té doby je v čele tohoto legendárního módního domu.

CHLOÉ - Nejnovější zprávy a novinky: