Také se vám stává, že kdykoliv si zakoupíte v obchodě nový módní kousek, za pár dní vidíte totéž na lidech kolem sebe na každém rohu? To se bohužel stává velmi často a radost z nového jedinečného kousku vám to rychle zkazí. Naštěstí jsou tu kouzelná místa, kde nakoupíte oblečení za pár korun a mnohdy tam objevíte módní poklady. Second handy!

Levná móda

Za 1.000 Kč si v běžném obchodě s oblečením si koupíte max. 2 – 3 stylové kousky. Za stejnou částku si v second handech koupíte půlku nového šatníku. Radost z nákupů bude mnohonásobně větší, stejně jako obsah vašeho šatníku.Originální móda

V second handech se velmi často objevuje oblečení, které jinde neuvidíte. Chce to jen pořádně hledat a budete sami překvapení, co za jedinečné kousky objevíte. Současné módní trendy jsou otevřené téměř všemu, využijte toho!

Sestavíte si outfit podle svého

V obchodech a internetových e-shopech se často necháváme (i když třeba nevědomky) inspirovat předem sestavenými outfity prodejci a automaticky nakupujeme stejné nebo velmi podobné oblečení. V second handech podpoříte svůj smysl pro módu a pro detail.

Šetříte životní prostředí

Stejně jako tříděním odpadu můžete alespoň částečně šetřit životní prostředí a pomoci tak přírodě i díky second handům. Nakupováním v second handech totiž podpoříte recyklaci oblečení. Nevyužité a často velmi málo nošené kousky si zaslouží druhou šanci a další využití, místo konzumního odhození do popelnic a následné koupi nového oblečení.

Podpoříte malé podnikatele

V současném světě přeplněném velkých korporátních firem jsou malí podnikatelé tak trochu na okraji. Nakupováním v second handech podpoříte jejich podnikání, které je mnohdy založené na rodinné tradici a dočkáte se často i osobního přístupu. Nákupem oblečení budete mít radost nejen vy, ale i majitel či majitelka second handu.

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments