Francouzské ženy jsou proslulé svým nezaměnitelným šarmem, který jim mnohdy závidíme a tiše si přejeme vypadat jako ony. Proč si tedy neosvojit jejich oblíbené triky a nepůjčit si od nich alespoň trošku elegance?

Pokud jde o doplňky, méně je pro ně více

Francouzky si dávají záležet na svém looku, který se vždy snaží dotáhnout k dokonalosti. Tomu samozřejmě nesmí chybět šikovně zvolené doplňky, se kterými to však nepřehání. Pokud jde o šperky či jiné ozdoby, se kterými ozvláštní své outfity, ctí francouzské ženy pravidlo, že méně je více. Když už se rozhodnou oblečení sladit s doplňky, vybírají si maximálně tři – zejména pokud jde o výraznější kousky.

View this post on Instagram

The earring that launched a thousand dms

A post shared by Camille Charriere ? (@camillecharriere) on

Správně kombinují kontrast líčení a oblečení

Francouzskou ženu nikdy neuvidíte s výrazným make-upem na tváři a nepřehlédnutelném outfitu. Francouzky totiž umí správně nastavit kontrast líčení a oblečení. Když si obléknou něco výrazného a viditelného, zvolí pouze decentní make-up. Naopak třeba výraznou rtěnku zkombinují s decentním outfitem, ve kterém vládnou jemné barvy.

Na vysoké podpatky si nepotrpí

Ačkoli se velmi často říká, že vysoké podpatky k nám ženám prostě neodmyslitelně patří, francouzské ženy jdou v tomto ohledu tak trochu proti proudu. Uvidíte je sice nosit elegantní lodičky, ale zpravidla je nespatříte v botičkách s opravdu vysokým podpatkem. Tyhle ženy si drží svůj šarm a nemusí si vykračovat na vysokých jehlách, které v jejich očích působí spíše lacině.

View this post on Instagram

Love this @ysl cape from @netaporter #thenetset

A post shared by Caroline ✨ (@carolinelestang) on

Hrdě nosí i menší prsa

Ne každému bylo dáno, proto ne každá žena má velká prsa. Máme to tak my tady u nás a mají to tak i ženy žijící v romantické Francii. Ačkoli my máme často tendence malá prsa maskovat a přidávat jim s pomocí podprsenky na objemu, Francouzky tohle nemají zapotřebí a hrdě nosí i menší ňadra. Nebojí se odhalit svůdné krajkové prádlo, bez ohledu na to, že k nim příroda, co se velikosti poprsí, nebyla mnohdy úplně štědrá.

View this post on Instagram

Summer silk ❤️ ? @leoniehanne

A post shared by French Girl Daily (@frenchgirldaily) on

Diskuze

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Na obrázcích nevidím jediný rozdíl mezi ženami nafocenými kdekoli v módním článku a těmito “Francouzkami”. Co se týče nepřekombinování doplňků, společnost štrasových naušnic a výrazných knoflíků je toho důkazem! Takový nevkus prezentovat jako “pověstný vkus Francouzek”….
Zkrátka podnětný a inspirující článek, jak už je u této autorky pravidlem.

No nevím, jestli se to bude líbit novým Francouzům, jen aby dámy nedostaly na budku, že nenosí burku…

V Paříži Mekce módy jsem byla šťastnými okolnostmi mnohokrát, ale kdybych měla srovnávat ženy v Praze a Paříži, co do kreativity, módních trendů a přirozené ženské krásy , vyhrály by to obyvatelky Prahy!

Já tedy nechápu,kde berete ty zaručené Francouzsky….Jedna polovina jsou směs tmavých národů,podle toho i styl oblékání (kolotoče) a ta druhá se nemaluje VŮBEC,jsou rády,že použijí hřeben a nejoblíbenější barva je černá.O módním vkus se opravdu nezajímají.Největší faux pas je jit bez podprsenky…Vážené pisatelky o Francii a jejích obyvatelích,jak dlouho jste tam žily?????