Francouzské ženy mají módu v malíčku. Osvojte si jejich triky

Francouzské ženy jsou proslulé svým nezaměnitelným šarmem, který jim mnohdy závidíme a tiše si přejeme vypadat jako ony. Proč si tedy neosvojit jejich oblíbené triky a nepůjčit si od nich alespoň trošku elegance?

Pokud jde o doplňky, méně je pro ně více

Francouzky si dávají záležet na svém looku, který se vždy snaží dotáhnout k dokonalosti. Tomu samozřejmě nesmí chybět šikovně zvolené doplňky, se kterými to však nepřehání. Pokud jde o šperky či jiné ozdoby, se kterými ozvláštní své outfity, ctí francouzské ženy pravidlo, že méně je více.

Když už se rozhodnou oblečení sladit s doplňky, vybírají si maximálně tři – zejména pokud jde o výraznější kousky.

Správně kombinují kontrast líčení a oblečení

Francouzskou ženu nikdy neuvidíte s výrazným make-upem na tváři a nepřehlédnutelném outfitu. Francouzky totiž umí správně nastavit kontrast líčení a oblečení. Když si obléknou něco výrazného a viditelného, zvolí pouze decentní make-up.

Naopak třeba výraznou rtěnku zkombinují s decentním outfitem, ve kterém vládnou jemné barvy.

Foto: Getty Images

Na vysoké podpatky si nepotrpí

Ačkoli se velmi často říká, že vysoké podpatky k nám ženám prostě neodmyslitelně patří, francouzské ženy jdou v tomto ohledu tak trochu proti proudu. Uvidíte je sice nosit elegantní lodičky, ale zpravidla je nespatříte v botičkách s opravdu vysokým podpatkem.

Tyhle ženy si drží svůj šarm a nemusí si vykračovat na vysokých jehlách, které v jejich očích působí spíše lacině.

Foto: Pinterest

Hrdě nosí i menší prsa

Ne každému bylo dáno, proto ne každá žena má velká prsa. Máme to tak my tady u nás a mají to tak i ženy žijící v romantické Francii. Ačkoli my máme často tendence malá prsa maskovat a přidávat jim s pomocí podprsenky na objemu, Francouzky tohle nemají zapotřebí a hrdě nosí i menší ňadra.

Nebojí se odhalit svůdné krajkové prádlo, bez ohledu na to, že k nim příroda, co se velikosti poprsí, nebyla mnohdy úplně štědrá.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.