Milujete módu 80. let, ale říkáte si, že se dnes už moc nenosí? Chcete vynosit kousky, které vám leží již spoustu let ve skříni, ale nemáte to srdce je vyhodit? Pojďme se společně podívat na to, jak tyto kousky ještě využít a věřte nám, opravdu se spousta z nich opět nosí!

Leginy

Když se řekne móda 80. let, většinu z nás jako první napadnou leginy. Nosily se barevné, lesklé, vzorované, zkrátka jakékoliv. V posledních letech je ženy opět vyhledávají, zřejmě kvůli tomu, protože dopřávají velké pohodlí. Nikde nic neškrtí, netlačí a obyčejné černé, se hodí ke všemu. Je ovšem důležité dávat si pozor na některé chyby, kterých se ženy často dopouštějí. Základním pravidlem pro nošení legin je dávat si pozor na prosvítající spodní prádlo. Na významnější události je nechte raději doma, tam se opravdu hodí jiný kus oblečení.

Mum jeans

Tento střih kalhot se opět objevil v nových kolekcích známých značek v půlce minulého roku. Drží se ze všech sil a je to jedním z nejvíce nošených střihů. Dále jsou také nejvíce nošenými střihy takzvané skinny džíny a boyfriend džíny. Nelichotí ovšem všem ženám a je dobré na to myslet. Pokud jste vysoká a štíhlá, máte vyhráno. Pokud jste menšího vzrůstu, doporučujeme obout podpatky, jelikož tyto kalhoty opticky zmenšují.

Látková gumička

Dříve se látková gumička nosila spolu s maximálně nalakovanými vlasy, s velkým množstvím tvářenky a výrazným líčením. Nyní v době přirozeného líčení, se nosí jinak než dříve. Dnešní móda je kreativitě otevřená a vztahuje se to i na typ těchto gumiček. Navíc i tento jednoduchý doplněk je nutné vybrat správně. Důležité je, aby ladila se zbytkem oblečení a byla z kvalitní látky. Vytahaná nebo zničená nebude vypadat nikdy dobře. Spousta světových značek, jako je například Balenciaga, navrhla kolekci přímo pro látkové gumičky. Pyšní se s nimi například Selena Gomez nebo Bella Hadid. Nyní se tyto gumičky nosí na uvolněném culíku ve střední poloze na hlavě. Látkovou gumičkou můžete ozdobit například i svůj drdol.

Flitry

Zatímco flitry ženy nosily v 80. letech spíše na diskotéky a plesy, nyní je možné je nosit i během dne. Nebojte se smíchat flitry s jednoduchým tričkem, teniskami a kabátem. Co takhle vyzkoušet flitrové šaty oblečené přes triko? Nebojte se experimentovat.

Výrazné náušnice

Pokud si chcete vyzkoušet módu 80. let, ale dáváte přednost jednoduššímu stylu, měli byste zvážit nošení náušnic. Netroufáte si na flitry, volánky a podobně? Vyzkoušejte velké výrazné náušnice, se kterými ozvláštníte cokoliv si na sebe oblečete.

Foto: Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments