Mít citlivou pokožku není žádný med. Své o tom ví každá žena, která se s tímto problémem každodenně potýká. Citlivá pleť si vyžaduje speciální péči a svědomitý přístup. Bohužel ne všechny se o svoji pleť umí starat správně.

Tvář lze poškodit snadněji, nežli si umíte představit. Ublížit jí totiž může nejen nedostatek hydratace, ale i nesprávná péče, kterou jí věnujete. Máte-li citlivou pleť, možná stejně jako řada dalších žen v péči o ní nevědomky chybujete.

Problémy s pletí berete na lehkou váhu

Citlivá pleť dokáže hodně potrápit. Chápeme, že být majitelkou citlivé, podrážděné a náchylné pokožky není úplně jednoduchý úkol. Chybu ale děláte v případě, pokud problémy s pletí berete na lehkou váhu.

Péče o citlivou pleť chce především důslednost a pravidelnost. Pokud se pokožce dostatečně nevěnujete, nemůžete se divit, že vás zlobí. Pamatujte proto, že zvyk je železná košile.

Používáte nevhodnou kosmetiku

Možná nejčastější chybou je používání nevhodné kosmetiky. Každý typ pleti potřebuje jiný druh péče, ať už jde o kosmetické produkty, nebo o způsob, kterým se o pokožku v obličeji staráte.

Pozor na to, jestli na pleť nepoužíváte přípravky, které jí zbytečně ubližují. Vždy se zajímejte o to, jaké kosmetické produkty používáte a jestli se vůbec hodí pro ženy s citlivou pletí. Téhle chybě, která může napáchat nepěknou paseku, se přece dá velmi snadno předejít.

Neodličujete se, nebo se neodličujete správně

Odličování je povinnost pro každou ženu bez ohledu na to, jaký má typ pleti. Ženy s citlivou pokožkou by ale měly mít u tématu odličování jeden pořádně velký červený vykřičník. To proto, aby na něho v žádném případě nezapomínaly nebo ho vědomě nevynechávaly.

Citlivá pleť si vyžaduje svědomité odličování, zároveň je potřeba umět se odlíčit správně. Pro odličování používejte pouze přípravky s jemným složením, vyhnete se podráždění pleti.

Často se dotýkáte obličeje

Sahání si na obličej je sice přirozený reflex, ale pokud máte citlivou pokožku, měly byste se mu vyvarovat. I tenhle rádoby přirozený reflex totiž umí náchylné pokožce velmi ublížit, ačkoli si to ženy často neuvědomují.

Na rukou totiž máte nečistoty, které skrze sahání si na obličej přenášíte na pokožku. To může vést k dalším problémům, kterým je přece mnohem lepší se vyhnout, nežli se je pak snažit řešit a napravovat, co myslíte?

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments