Mít krásné a zdravé vlasy už není prioritou pouze u žen, ale i u mužů. Vlasy nás reprezentují a každý se cítí hned lépe, pokud se může pyšnit zdravými vlasy. Spousta z nás ale řeší problém ať už se suchými vlasy, s roztřepenými konečky, zničenými vlasy či mastnými vlasy. V dnešním článku se dozvíte, jak lze o vaše vlasy pečovat a čemu se vyhýbat. 

photo-1500336624523-d727130c3328
photo-1496440737103-cd596325d314

Foukání vlasů

Jedním z faktorů, který našim vlasům škodí, je právě fénování vlasů. Foukání na vysoký tepelný stupeň vlasům nijak nesvědčí, proto raději zařaďte delší fénování s nižší teplotou oproti rychlému fénování s teplotou vyšší. Před samotným fénováním nezapomínejte aplikovat ochranný sprej. Nejlepším řešením je samozřejmě foukání zcela vynechat a nechat vlasy uschnout přírodně.

Kulmování a žehlení

Foukání vlasů sice ubližuje vlasům, ale ne tolik jako kulmování a žehlení. Při žehlení a kulmování vystavujete své vlasy ještě vyšším teplotám než u foukání a tím své vlasy ničíte daleko více. Kulmování můžete nahradit natáčkami, které si necháte na hlavě přes noc nebo si můžete své vlasy splést jednoduše do copu.

Pravidelná péče je klíčem ke zdravým vlasům

Co našim vlasům ubližuje nejvíce už víme. Podívejme se nyní, jak se můžeme o vlasy starat.

Kvalitní masky na vlasy

Pokud sáhnete po kvalitní masce na vlasy nebo si ji doma dokonce sami vyrobíte, můžete vlasům dopřát potřebnou výživu a získat zdravé a lesklé vlasy. Preferujete-li kosmetiku kupovanou, nebojte se si připlatit za kvalitní a dražší značky. Masku pak není třeba užívat každý den, takže se nebojte, že by vaše peněženka krvácela. S maskou je poté skvělé také užívat kvalitní šampony určené pro váš typ vlasů a zařadit můžete samozřejmě i kondicionéry.

Ledová voda

Dalším tipem, jak lze pečovat o vlasy, je ledová voda. Díky mytí vlasů v ledové vodě, dostanou lesk. Ledová voda je obecně velmi prospěšná našemu zdraví.

Jakým tipům na zlepšení kvality vlasů důvěřujete vy? Které se vám osvědčily nejvíce?

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze