Nejkrásnější ženou Nizozemska je přeoperovaný muž. Seznamte se s Miss Rikkie Valerie Kollé

Novou Miss Nizozemska, korunovanou v sobotu, je transgender modelka jménem Rikkie Valerie Kollé. A další zastávka pro Kollé? Soutěž Miss Universe, která je nyní vlastněna transsexuální thajskou podnikatelkou Anne Jakrajutatip.

Výrazy soutěžících, které skončily za Rikkie, ale neoplývají nadšením. Několik z nich dokonce vypadá, jako by byly v šoku. Nejspíš oprávněně. Ženy v soutěžích krásy obyčejně nečekají, že by prohrály proti biologickému muži. To je doposud unikát. Dokonce i komentáře na oficiálním instagramovém profilu Rikkie jsou všeříkající:

Výborná práce. Muž právě ukradl první místo ženě a dostane za to potlesk. Kruh se uzavřel. Právě jsme zabili 200 let práce žen, které bojovaly za rovnost.

Tímto článkem ale nechceme hanobit samotnou Kollé. Své jméno si změnila ve věku 11 let, z Rika na Rikkie, a řekla, že trpěla neustálým šikanováním, často se vracela ze školy ve slzách, jak uvádí server New York Times.

Krátce před tím, než byla korunována Miss Nizozemska, Kollé řekla, že bez ohledu na výsledek už vyhrála.

„Jako malý chlapec jsem překonala všechno, co mi přišlo do cesty, a podívejte se teď na mě,“ řekla. „Stojím tady jako silná, povzbuzující a sebevědomá trans žena. Láska je láska. Buďte tím, kým chcete být, a nikdy nezapomínejte – oslavujte vždy svou hrdost.“

Kollé je zřejmě upřímná. Argumentovat proti jejímu vítězství neznamená argumentovat proti ní – je to jen vyzdvižení velmi reálné obavy o vyhubení soutěží a prostorů určených biologickým ženám.

Dlužno podotknout, že spousta žen není fanouškem soutěží krásy. Považují je za ponižující nebo v horším případě až za nebezpečné. Soutěže krásy povyšují konvenční ženskou krásu nad inteligenci, talent a ambice – důležité a trvalé věci, protože krása mizí, ale blbost je věčná.

V pondělí vydala organizace Independent Women’s Voice prohlášení, které odsoudilo novou Miss Nizozemsko.

„Není to nic, co bychom měli oslavovat, je to facka do tváře každé jednotlivé ženě, která soutěžila proti tomuto biologickému muži v soutěži SPECIÁLNĚ určené ženám.“

A jaký názor na výsledek Miss Nizozemska máte vy?


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.