Milánský týden módy přinesl spoustu svěžích trendů, které unosíme i u nás

Milánský týden módy je událostí roku. Nejen pro účastníky, ale pro všechny, které móda zajímá. Během této události se totiž setkáte s outfity, které rezonují celou sezónou. Pojďte se s námi podívat na to, čím ožily italské ulice a inspirujte se. Sami uvidíte, že na chlup stejně se můžete oblékat i u nás v České republice.

Milovníci módy sází na eleganci

Milovníci módy letos okouzlili ulice, a to doslova. Předvedli největší hity sezóny, které vám vezmou dech. S čím jste se mohli u účastníků setkat nejčastěji? Velkým hitem jsou obleky, kostýmky a kalhoty a saka, které tvoří dokonalý pár. Dominovaly především neutrální barvy jako je

  • karamelová
  • šedá
  • tmavě hnědá

Někteří ale sahali i po odvážnějších barvách. Trenčkoty, kalhoty, sukně a doplňky hrály všemi odstíny citrónově žluté, mátové a oranžové. Pokud se tedy letos cítíte na odvážnější a neobvyklé barevné kombinace, máte tu nejlepší příležitost zazářit.

Doplňky a maska

I letos jsou v kurzu masivní a nápadné doplňky. V Miláně obdivovali velké náhrdelníky a nadrozměrné náušnice, které okamžitě upoutají pozornost okolí. A co materiály? Nejčastěji to byly perly a zlato.

Dále se sázelo na vintage doplňky. Vše, co vypadá jako po vaší babičce či z rodinného pokladu, je teď v kurzu. Brože, napínací náušnice či masivní prsteny. V kombinaci s elegantním oděvem, například kostýmkem, budete za hvězdu. Oblíbené byly třásně na kabelkách i oblečení či polstrované tašky.

Ač nás móda může přenést do úplně jiného světa a při pohledu na krásné oblečení vyženeme všechny starosti z hlavy, stále tu máme pandemii. A tak se ani Milánský týden módy neobešel bez opatření. Maska se stala symbolem roku 2020 a zřejmě tomu tak bude i letos. Obličejová maska ale vůbec nemusí být nudná. Co takhle se zvířecími vzory, krajkou či jiným originálním motivem? Načerpejte inspiraci a jakmile odložíme respirátory, můžete sáhnout po něčem zajímavějším.

Foto: Depositphotos

Který trend Milánského týdne módy se vám líbí nejvíce?


Avatar

anmacur

Studentka historických věd a redaktorka na volné noze se zálibou v hudbě, cestování, zdravém životním stylu a také módě.