Mladý, pohledný a talentovaný. Matthew Williams je nový kreativní ředitel značky Givenchy

Před dvěma měsíci jsme informovali o odchodu kreativní ředitelky módního domu Givenchy Clare Waight Keller, která byla ve vedení celé tři roky. Od té doby se spekulovalo, kdo nastoupí na její místo. Značka Givenchy však prostřednictvím svého Instagramu všechny spekulace umlčela a oficiálně představila nového kreativního ředitele.

Mladý, pohledný a talentovaný. Přesně takový je čtyřiatřicetiletý Matthew Williams, který před několika dny usedl na pomyslný trůn módního domu Givenchy. To, že na rozdíl od jiných designérů nemá vzdělání v módě nebo designu, mu nezabránilo, aby okusil, jaké to je pracovat v tomto průmyslu.

Matthew kromě jiného například vytvořil streetwear značku 1017 Alyx 9SM, která je založena na konceptu kvalitních materiálů spojených s podvratnou kulturou a moderním zpracováním. Jako kreativní ředitel Givenchy bude mít na starosti oddělení dámské a pánské módy.

View this post on Instagram

The House of Givenchy is pleased to announce the appointment of Matthew M. Williams as Creative Director, effective June 16th, 2020. Matthew M. Williams will take on all creative responsibilities for Women’s and Men’s collections. Sidney Toledano, Chairman and CEO of LVMH Fashion Group, declares: “I am very happy to see Matthew M. Williams join the LVMH Group. Since he took part in the LVMH Prize, we have had the pleasure of watching him develop into the great talent he is today. I believe his singular vision of modernity will be a great opportunity for Givenchy to write its new chapter with strength and success.” Renaud de Lesquen, CEO and President of Givenchy, states: “I want to warmly welcome Matthew M. Williams to the beautiful Maison Givenchy. I am convinced that, with his unapologetic approach to design and creativity and in great collaboration with the Maison's exceptional ateliers and teams, Matthew will help Givenchy reach its full potential.”

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) on

„Módní dům Givenchy s radostí oznamuje jmenování Matthewa M. Williamse na pozici kreativního ředitele, s účinností od 16. 6. 2020. Matthew M. Williams převezme kreativní zodpovědnost za všechny dámské a pánské kolekce.“

Renaud de Lesquen, výkonný ředitel a prezident Givenchy dodal:

„Chtěl bych vřele přivítat Matthewa v nádherném módním domě Givenchy. Jsem přesvědčený, že s jeho nedotčeným přístupem k designu a kreativitou ve spojení s výjimečnými ateliéry a týmem módního domu Matthew pomůže Givenchy dosáhnout plného potencionálu.“

Pro Matthewa je to obrovský mezník v jeho kariéře. Těší se, až začne pracovat v ateliérech s celým týmem Givenchy a vstoupí tak do nové éry svého života. S  novým kreativním ředitelem vždy přichází nová vize a je zcela na něm, jak svou příležitost uchopí.

Foto: Instagram, Shutterstock.com.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!