Použití rtěnky je opět v módě a výrazné rty jsou trendy už několikátou sezónu. Ať jste rtěnkám podlehly a nedáte na ně dopustit, nebo nad jejich použitím stále ještě váháte, možná by nebylo na škodu vědět, jestli vašim rtům více sedne rtěnka lesklá, nebo jestli jim bude daleko více slušet její matná verze.

Rty jsou zbraní ženy

I když se za největší ženské přednosti často označují ňadra nebo třeba svůdný zadeček, ti zasvěcenější z nás moc dobře vědí, že jednou z největších zbraní každé ženy jsou rty. Konkrétně červeně nalíčené rty jsou pro muže doslova jako magnet, stačí jen rty lehce našpulit a rázem si získáte jejich pozornost.

Výrazná rtěnka zkrátka přitahuje pohledy druhých doslova jako magnet. A komu pozornost nevadí, ten bude určitě rád, když se strhne jeho směrem. Bude to i váš případ?

Matná nebo lesklá?

Stejně jako v módě se trendy mění i v kosmetice. V současné době nejedna z vás řeší dilema, jestli svým rtům propůjčit lesklý, nebo spíše matný efekt. Váháte? V tom případě čtěte dál, kde se rtěnkám společně podíváme trochu blíže na zoubek!

Lesklé rtěnky působí šťavnatě

Když si rty nalíčíte lesklou rtěnkou, budou okamžitě působit šťavnatým dojmem. Lesk dodá rtům na živosti, což nemusí být vůbec na škodu, rty pak působí svěžejší a doslova září.

Do karet lesklých rtěnek nahrává skutečnost, že v sobě obsahují hydratační složky, které se postarají o to, že vaše rty budou hydratované a tím pádem ne suché. Nevýhodou je naopak výrazně kratší výdrž, kdy se stačí několikrát napít nebo něco chutného zakousnout a můžete si jít rty znovu “namazat”.

Matné rtěnky jsou elegantní

Také ve vás matné rtěnky vyvolávají dojem elegance? Ve mě tedy rozhodně! Když matné rtěnky spatřily světlo světa, okamžitě se z nich stal hit a není se čemu divit – působí sofistikovaným dojmem a především v tmavých odstínech vypadají opravdu velkolepě.

Bohužel nevýhodou matných rtěnek je skutečnost, že vysušují. A to tak, že docela hodně. Pakliže jsou vaše rty citlivější, budete mít problém vydržet s touto rtěnkou po celý den, protože vaše rty dostanou opravdu hodně zabrat. Další nevýhodou je zvýraznění veškerých nedokonalostí. Stačí i drobná prasklinka a s matnou rtěnkou bude okamžitě vidět.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze